Wyprawka dla szczeniaka (część I)

Twój dom wkrótce zapełni się szczekaniem? Spraw, by pierwsze chwile szczeniaka były pełne komfortu dzięki odpowiednio dobranym elementom wyprawki.

Wyprawka dla szczeniaka - klucz do zdrowego startu

Wyprawka dla szczeniaka – przygotowujesz się do przyjęcia małego członka rodziny? Sprawdź, co powinno znaleźć się w wyprawce dla Twojego nowego pupila!

Zakup lub adopcja psa to bardzo poważny krok, decyzja, która zwykle wnosi do naszego życia sporo zmian. O tym, że warto parokrotnie się zastanowić zanim przyprowadzimy zwierzę do swojego domu chyba nie trzeba wspominać. Natomiast, kiedy już przeanalizujemy wszystkie za i przeciw i ostatecznie postanowimy, że bardzo chcemy i rzeczywiście jesteśmy w stanie należycie zaopiekować się młodym psiakiem, dobrze, abyśmy wcześniej przygotowali się na powitanie w domu nowego członka rodziny. Wyprawka dla szczeniaka to absolutna podstawa. Zatem, co kupić dla szczeniaka? Radzimy, jak skompletować wyprawkę dla pieska, w jakie rzeczy, trzeba zaopatrzyć się na start!

Co kupić dla szczeniaka?

Wyprawka dla szczeniaka, czyli zestaw rzeczy niezbędnych już w pierwszych dniach, a nawet godzinach pobytu młodego pieska w naszym domu to coś, co warto skompletować jeszcze przed przybyciem malucha. Co kupić dla szczeniaka w pierwszej kolejności? Co będzie potrzebne już na starcie? Otóż, podstawowa wyprawka dla szczeniaka powinna zawierać: karmę dla szczeniąt i miski, legowisko, smycz, obrożę/szelki, zabawki, a także środki do higieny i pielęgnacji.

Karma dla szczeniąt

Przygotowując się na powitanie w domu nowego, czworonożnego członka rodziny nie możemy pozostawać bezczynni. Musimy przygotować wyprawkę dla szczeniaka. Zatem, co kupić dla szczeniaka? Na pewno konieczny będzie pokarm. Jaka karma dla szczeniąt jest odpowiednia? Otóż, w pierwszych miesiącach warto wybierać karmy specjalistyczne opracowane z myślą o szczeniakach właśnie, np. karmy z serii „puppy” marek Royal Canin, Hill’s, Vetexpert, Brit Care, Pro Plan. W razie wątpliwości warto skonsultować się z weterynarzem.

Miski dla szczeniaków

Odpowiednia karma dla szczeniąt to podstawa. Bardzo ważnym elementem wyprawki dla szczeniaka jest również miska dla psa, a właściwie dwie miski. Dla szczeniaków będziemy potrzebować miski na karmę i na wodę. Bardzo istotną cechą misek dla szczeniaków jest ich waga. Dobrze, aby były dość ciężkie i nie ślizgały się po podłodze, tak, żeby psiak nie był w stanie ich przewrócić/przesunąć. Poza tym, choć wiele osób o tym zapomina, miski dla szczeniaków należy dopasować do rasy psa. Przykładowo inne sprawdzą się w przypadku psów z długimi uszami, inne z krótkimi pyszczkami.

Posłanie dla szczeniaka

Co kupić dla szczeniaka? na powitanie go w swoim domu? Otóż, kolejną rzeczą na liście wyprawki dla szczeniaka jest legowisko. Posłanie dla szczeniaka przede wszystkim musi mieć odpowiedni rozmiar, ale też – zważywszy na to, że młode pieski lubią na wszystkim próbować swoje zęby – być wykonane z wytrzymałych, solidnych materiałów. Na pewno ciekawą opcją jest również posłanie dla szczeniaka typu „dry bed”. Takie legowisko dobrze chłonie mocz i bez problemu można je wielokrotnie prać.

Więcej pomysłów na zestaw akcesoriów dla szczeniaka znaleźć można w artykule: Wyprawka dla szczeniaka cz.II