Układ pokarmowy psa

Układ pokarmowy psa karmy weterynaryjne: wsparcie dla zdrowej trawienia. Optymalizuj dietę i dbaj o komfort żołądka Twojego czworonoga z nami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

  Zdrowa dieta a układ pokarmowy psa

  Problemy trawienne mogą być spowodowane przez złą dietę, stres, nadmierny wysiłek fizyczny czy różnego rodzaju infekcje. Częstą przypadłością psów różnych ras jest wrażliwy układ pokarmowy, który najczęściej objawia się zmianą konsystencji kału, wzdęciami, nadmiernym pragnieniem oraz podrażnieniami skóry. Nadwrażliwość i nietolerancja pokarmowa mogą doprowadzić do problemów jelitowych psa. Właśnie dlatego niezwykle istotne jest podawanie łatwo przyswajalnej karmy, pozbawionej alergennych produktów, takich jak zboża, czy produkty mleczne. Karma dla psa na wrażliwy żołądek wyróżnia się tym, że jest łatwo przyswajalna, lekkostrawna oraz dostarcza zwierzęciu odpowiednich składników odżywczych.

  Dostępne na rynku karmy weterynaryjne dla psów zmniejszają ilość czasu potrzebną do przygotowania posiłków dla zwierząt i są łatwe w przechowywaniu. Sucha karma dla psa na problemy jelitowe to zbilansowany posiłek, który minimalizuje spożycie zepsutego lub skażonego pożywienia. Zapraszamy do zapozania się z naszą ofertą naturalnych przysmaków dla psakarmy dla psów rasowych, czy witamin dla psów i suplementów diety oraz do zakupów w sklepie internetowym Zoona.pl.

  Karma dla psa z problemami jelitowymi

  Dobór właściwej karmy zapobiega problemom jelitowym. Marka Royal Canin oferuje Gastrointestinal Low Fat Canine, czyli karmę opracowaną specjalnie z myślą o psach z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Głównymi wskazaniami do stosowania tej karmy są: ostre, przewlekłe zapalenie trzustki, biegunka, hiperlipidemia, enteropatia przesiękowa i wysiękowa czy przerost flory bakteryjnej jelit. Terapia trwa do ustąpienia objawów i jest niezwykle skuteczna. Produkt ten zawiera dużo witaminy A, D3, a także jod, miedź, cynk czy selen.

  Firma Hills oferuje karmę Canine I/D Sensitive, która jest niezwykle skuteczna w leczeniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Składniki ograniczają objawy nietolerancji pokarmowej, jednocześnie zapewniając smaczny i zdrowy posiłek dla psów dorosłych. Można ją podawać długotrwale, aż do ustąpienia objawów klinicznych. Karma nie jest zalecana dla psów z hiperlipidemią i zapaleniem trzustki.

  Karma dla psa z problemami trawiennymi

  Karma dla psa cierpiącego na wrażliwy żołądek może być też dostępna w wersji mokrej. 4Vets Natural to karma w puszce, przeznaczona dla zwierząt z objawami zaburzeń trawienia i wchłaniania, połączonych z biegunką oraz w stanach zapalnych żołądka. Karmę można stosować do dwóch tygodni w przypadku biegunki. W przypadku wyrównywania zaburzeń trawienia nawet do 12 tygodni. Jeśli pies cierpi na niewydolność trzustki, to karma ta może być podawana stale. Produkt składa się z wysokiej jakości mięsa, łatwo przyswajalnego białka oraz nie zawiera alergenów.

  Idealnym wsparciem w problemach jelitowych dla zwierząt jest produkt Specific CIW Digestive Support. Jest to karma na problemy jelitowe dla psów, wspomaga leczenie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, zapalenie okrężnicy czy rekonwalescencję po zabiegach chirurgicznych. Zawiera witaminy i minerały, a także wzmacnia układ odpornościowy. Naturalnie reguluje pracę układu pokarmowego, poprawiając ogólny stan zdrowia i samopoczucie każdego zwierzaka.