Tresura psa

Tresura psa: profesjonalne narzędzia i akcesoria do skutecznego szkolenia. Buduj relację pełną zrozumienia i posłuszeństwa z Twoim pupilem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Tresura psa – dlaczego warto szkolić swojego czworonoga?

Może się Państwu wydawać, że szkolenie psów to proces bardzo wymagający, z którym zwykły właściciel czworonoga sobie nie poradzi. Oczywiście treser psów jest jakimś rozwiązaniem. Jednak wcześniej warto spróbować swoich sił w obszarze tresury psów. Faktem jest, że tresura psów wymaga konsekwencji, ale treserzy czy treserki dla psa nie zawsze są konieczni.

Oczywiście samo szkolenie psa niesie w sobie wiele korzyści tak dla czworonoga, jak i jego właściciela. W ten sposób można wykorzystać potencjał zwierzęcia dla własnej i jego korzyści. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na tresowanie psa, ułatwi to życie obydwu stronom. Szkolenie psów to nie tylko odpowiednie zachowanie zwierzęcia w określonych sytuacjach i nauka czystości psa, ale także niezwykle silna więź między czworonogiem a właścicielem. Jeżeli będzie to pozytywne szkolenie psów pozbawione kar i przemocy fizycznej, pies będzie bezgranicznie ufał swojemu właścicielowi.

Jak prowadzić szkolenia dla psów – metody tresury psa

Szkolenie dla psa należy przeprowadzić z wykorzystaniem odpowiednich technik. Wyróżnia się m.in. następujące metody tresury psów:

  • Metoda mechaniczna – wyrabianie nawyków przez delikatne wymuszanie i wskazanie konkretnego zachowania dla czworonoga (np. położenie ręki na dolnej części pleców, żeby usadzić go na podłodze na komendę “siad”).
  • Metoda wyróżnienia – nagradzanie zwierzaka za wykonanie jakiejś czynności. Nagroda najczęściej ma formę przysmaków dla psów.
  • Metoda kontrastowa – połączenie metod mechanicznej i wyróżnienia. Z jednej strony pies jest delikatnie przymuszany do wykonania określonego zachowania, a później nagradzany za wykonane zadanie.
  • Naśladownictwo – bardziej zaawansowana metoda, która polega na naśladowaniu właściciela. Głównie stosują ją treserzy psów dla szkolenia całej grupy zwierząt.

Jak tresować psa w domu?

Samodzielna tresura psa jest możliwa. Szczególnie wówczas, kiedy zależy Państwu, aby zwierzak reagował na podstawowe komendy (np. “siad”, “waruj”, “stój”), czy oduczył się sikać w domu.

Czworonoga należy tresować od lat szczenięcych. Na pewno przydadzą się przy tym najróżniejsze smakołyki dla psa oraz inne akcesoria. Te są bardzo różne, np. specjalne obroże do tresury psów, dyski treningowe, płotki, gwizdki czy wielofunkcyjne szelki dla psów oraz uprzęże. Przydają się też specjalne clickery, które wydają sygnały dźwiękowe utożsamiane przez psa z nagrodą.

Szkolenie psów z akcesoriami ze sklepu Zoona.pl

Jeżeli interesuje Państwa samodzielna tresura psa, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W jednym miejscu zebraliśmy różne akcesoria, które pomagają w tresurze psów. Jako że dopuszczamy wyłącznie szkolenia dla psa oparte na nagrodach, oferujemy też zdrowe i smaczne przysmaki dla Państwa czworonogów.