Terapia stresu u psa

Terapia stresu u psa karmy weterynaryjne: spersonalizowane rozwiązania na drodze do spokoju. Wspieraj psychikę swojego pupila z naszymi specjalistycznymi produktami

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Co wywołuje stres u psa?

  Podobnie jak u ludzi również zwierzęta potrafią się stresować. Jeżeli Państwa pies często bywa zestresowany, karma uspokajająca dla psa jest produktem, na który warto postawić. Jednak wcześniej należy wiedzieć, jak objawia się stres. Do najczęstszych objawów stresu u psa należą więc m.in. drżenie, kulenie się, napięcie mięśni, ziajanie, dyszenie, nagły łupież, czujna obserwacja otoczenia, skomlenie, ślinienie się, oddawanie moczu, bezruch, próba ucieczki i otrzepywanie.

  Samo nadmierne wydzielanie adrenaliny oraz noradrenaliny u czworonoga może mieć miejsce w wielu sytuacjach, np.:

  • dźwięk samochodu,
  • reakcja na inne psy,
  • reakcja na ludzi,
  • burza,
  • zabiegi pielęgnacyjne (np. obcinanie pazurów, kąpiel, czesanie),
  • samotne przebywanie w domu,
  • wizyta u weterynarza itp.

  Karma uspokajająca dla psa vs. leki na stres

  Jeżeli Państwa pies zestresowany jest zbyt często, przede wszystkim należy poznać przyczynę lęków, obaw czy fobii. Na pewno pomoże wizyta w klinice weterynaryjnej i konsultacja behawioralna. Warto stosować też produkty uspokajające. Jednak leki na uspokojenie najlepiej odstawić na bok, gdyż nie powinny one być nadużywane. Co więcej, na pewno nie stanowią one rozwiązania problemu. Nigdy nie należy też podawać leków na własną rękę.

  W zamian możecie Państwo wybrać najróżniejsze spraye, obroże czy dyfuzory. Można też nauczyć psa technik relaksacji. W końcu pomagają zioła i specjalne karmy uspokajające dla psów. Teraz znajdziecie je Państwo również w sklepie Zoona.pl.

  Karma dla psa na stres w sklepie Zoona.pl

  Bardzo często uspokajająca karma dla psa na stres z naszej oferty jest wzbogacona o dodatek tryptofanu. To aminokwas, który bierze udział w wytwarzaniu serotoniny, a więc tzw. hormonu szczęścia. Warto mieć na uwadze, że zbyt niski poziom serotoniny u psa może doprowadzić do problemów natury psychicznej, w tym stanów depresyjnych.

  Karma uspokajająca z naszej oferty uspokaja i relaksuje zwierzaka. Zmniejsza także reaktywność wywołaną stresem. Z pewnością doskonale uzupełnia ona terapię behawioralną.

  Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów, jakimi są karmy uspokajające dla psów. W jednym miejscu znajdziecie Państwo znakomite karmy dla psa na stres, które pochodzą z oferty cenionych, sprawdzonych i renomowanych producentów.

  Oferujemy karmy weterynaryjne, które są zalecane i rekomendowane przez najlepszych weterynarzy w kraju. Dzięki nim Państwa pies będzie mniej zestresowany. Nasze karmy zalecamy jako uzupełnienie terapii behawioralnej. To znacznie lepsze połączenie niż faszerowanie zwierzaka lekami uspokajającymi, które mogą mu zaszkodzić.