Terapia stresu u kota

Terapia stresu u kota karmy weterynaryjne: Karmy dla kotów, które pomogą złagodzić napięcie i przynieść ulgę w stresujących sytuacjach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Terapia stresu, czyli karma uspokajająca dla kota

  Koty często cierpią z powodu stresu, który może być wywołany wieloma czynnikami. Długotrwała nieobecność właściciela, a zwłaszcza zmiana otoczenia wpływają negatywnie na samopoczucie kota. Aby temu zaradzić, w sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo szeroki wybór karm uspokajających dla kota. W naszym asortymencie znajdują się również karmy weterynaryjne oraz inne produkty i artykuły dla kotów. Zapraszamy!

  Karma uspokajająca dla kotów w Zoona.pl

  Sklep internetowy Zoona.pl oferuje karmy uspokajające dla kotów takich marek jak Hill’s czy Vetiq. Charakteryzują się one działaniem redukującym nawroty objawów FIC, czyli idiopatycznego zapalenia pęcherza moczowego kotów i zawierają składniki kontrolujące stres. Karma typu calm dla kota zawiera l-tryptofan, który jest prekursorem serotoniny, zwanej potocznie hormonem szczęścia, i ogranicza uczucie napięcia nerwowego, a także melatoniny, która reguluje sen. Karma ma działanie wyciszające i uspokajające, a jej smak pokocha każdy kot. Inne składniki zmniejszają objawy lękowe i redukują liczbę przebudzeń w ciągu odpoczynku. Karma dla kota na stres z dodatkiem naturalnych składników działa przeciwlękowo.

  W sytuacjach stresowych warto także rozważyć stosowanie kropli uspokajających dla kotów, które są naturalnym produktem zawierającym unikalną mieszankę aminokwasów witamin i minerałów. Krople działają poprzez kontrolę stanu emocjonalnego, uspokajają zwierzę i uczą je radzenia sobie w ciężkich sytuacjach. Jest to nieoceniona pomoc w okresach zwiększonego stresu. Jeśli kot jest nadpobudliwy, boi się podróży lub czeka go noc sylwestrowa, to jest to właściwy moment, aby podać karmę calm.

  Skład karmy na stres u kota

  Wybierając karmę uspokajającą dla kota, warto zwrócić uwagę na jej skład. Powinna zawierać naturalne składniki, takie jak wyciągi z ziół typu melisa czy rumianek, a także witaminę E i l-karnitynę. Karma uspokajająca dla kota nie powinna powodować zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego, które są częstym objawem stresu. Terapia stresu kota może przyjmować formę stałą lub doraźną. Przed rozpoczęciem stosowania karm uspokajających dla kota warto skorzystać z pomocy lekarza weterynarii, który podpowie, w jaki sposób zapobiegać problemom i chronić zwierzę. Wskaże też odpowiednią karmę oraz zleci doraźne podawanie kropli uspokajających.

  Podstawowe żywienie pupila warto dodatkowo uzupełniać o suplementy i tabletki uspakajające dla kota, które również znajdą Państwo w sklepie Zoona.pl. Zapraszamy!