Szelki dla kota

Szelki dla kota: bezpieczeństwo podczas spacerów i wyjść. Komfortowe, regulowane, stworzone z myślą o kociej niezależności i swobodzie.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto kupić szelki dla kota?

Wielu właścicieli uważa, że szelki dla kota to fanaberia, a w zupełności wystarczająca będzie obroża. To błędne myślenie, które może zaszkodzić zwierzęciu. Proszę pamiętać, że koty mają bardzo delikatne kręgi szyjne. Jeżeli więc na szyi sierściucha znajduje się obroża dla kota, nie należy do niej przymocowywać smyczy. Silne szarpnięcie, o co łatwo w związku z kocim temperamentem, może uszkodzić kręgosłup kotka. Takiego zagrożenia nie ma, jeżeli połączenie to stanowią szelki i smycz dla kota.

Jednak za szelkami dla kotów przemawia znacznie więcej. Przydają się one podczas spacerów oraz w podróży. Jeżeli nawet kot jest leniwym kanapowcem i niechętnie opuszcza bezpieczną przystań, szeleczki dla kota przydadzą się na przykład podczas wizyty u weterynarza. Wówczas warto postawić nie tylko na dobry transporter dla kota, ale również uprząż, z której zwierzak się nie wyślizgnie.

Jakie szelki dla kota wybrać?

Jeżeli jesteście Państwo zdecydowani, żeby kupić szelki dla kota, ich oferta jest bardzo szeroka. Wykonane są one z różnych materiałów i dostępne w wielu kolorach czy fasonach.

Podczas wyboru należy kierować się jakością takiego produktu. Dlatego szeleczki dla kota muszą być wykonane z wytrzymałych materiałów, koniecznie bez wystających elementów, które mogłyby zaszkodzić zwierzęciu. Oczywiście muszą one być dopasowane do gabarytów futrzaka (np. szelki dla kociąt, szelki dla małego kota, szelki dla dużego kota). Zaleca się szelki w takim rozmiarze, aby po ich założeniu między uprzężą a ciałem sierściucha można było wsunąć jeden lub dwa palce. Zalecamy szelki dla kota bezuciskowe oraz regulowane, które będą bezpieczne oraz wygodne dla futrzaka.

Biorąc pod uwagę rodzaj szelek dla kotów, wyróżnia się dwa główne modele takich produktów, tj.:

  • Kamizelki dla kotów – wykonane z oddychającej tkaniny. Kamizelka jest zapinana na grzbiecie zwierzęcia.
  • Półszorki – wykonane ze skóry, nylonu lub weluru. Szelki dla kota w tej formie składają się z dwóch oddzielnych elementów, czyli obręczy na szyję oraz uprzęży na tułów, które są ze sobą połączone paskiem. To tańszy wariant od kamizelek.

Jak założyć szelki kotu i go do nich przyzwyczaić?

Nie wystarczy kupić szelki dla kota. Później trzeba jeszcze przyzwyczaić do nich zwierzaka. Początkowo na pewno kot nie będzie zachwycony taką uprzężą, dlatego warto mu je założyć, kiedy jest on zrelaksowany lub zajęty zabawą. Oczywiście proszę przy tym pamiętać o kocich przysmakach. Najprawdopodobniej będziecie Państwo musieli powtórzyć ten etap kilkukrotnie.

Pierwsze spacery z szelkami należy przeprowadzić dopiero wówczas, kiedy nie ma problemów z ich założeniem. Najpierw kot powinien z nimi pochodzić po domu. Później można mu do nich podpiąć smycz dla kota i rozpocząć naukę chodzenia przy nodze.

Proszę pamiętać, że nie należy zakładać kotu szelek tylko na czas podróży czy wizyty u weterynarza. Wówczas będą one u niego budzić wyłącznie negatywne skojarzenia.

Szelki dla kota w sklepie Zoona.pl

W sklepie Zoona.pl oferujemy bardzo różne szelki dla kota. W jednym miejscu zebraliśmy wiele tego rodzaju produktów, które sprawdzą się podczas spacerów, wyjazdów i wizyty u weterynarza. W naszej ofercie znajdują się szelki samochodowe dla kota, które pasują do większości pojazdów i specjalne uprzęże na spacery pozwalające utrzymać kontrolę nad zwierzęciem. Mamy kocie szelki w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach, zawsze komfortowe i bezpieczne dla zwierzęcia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!