Szampony i pyły do czyszczenia gryzoni

Szampony i pyły dla gryzoni: delikatna pielęgnacja i efektywne czyszczenie. Produkty dostosowane do specyfiki sierści i skóry Twojego pupila.

Bestsellery

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jak często czyścić klatkę gryzonia?

Wielu właścicieli twierdzi, że gryzonie to zwierzęta, które zwyczajnie śmierdzą. W rzeczywistości wina leży po stronie właściciela, który ze zbyt małą częstotliwością sprząta klatkę czy akwarium zwierzaka. Proszę pamiętać, że klatka dla gryzonia powinna być sprzątana przynajmniej raz w tygodniu, a jeżeli zwierzątek jest więcej – minimum 2-krotnie.

Oprócz tego warto stosować odpowiednią ściółkę. Sprawdzi się między innymi naturalny żwirek rozsypywany na spodzie klatki, który dobrze pochłania zapach moczu. Na żwirku należy ułożyć siano bądź rozsypać trociny. Ważne też, żeby zwierzę miało świeży i nienamoczony pokarm.

Jaki szampon dla gryzoni?

Jeżeli zastanawiacie się Państwo, czy myć swoje zwierzątka, odpowiadamy krótko: TAK. Jest to jak najbardziej możliwe i nawet zalecane, aczkolwiek należy wybrać odpowiedni szampon dla królika, świnki morskiej, szczurka, myszy czy chomika. Przede wszystkim szampony dla zwierząt tego rodzaju nie mają formy płynów. Wręcz przeciwnie – należy wybrać suchy szampon dla chomika lub innego gryzonia.

To kąpiel pyłowa, która usuwa z futerka zwierzątka zanieczyszczenia oraz tłuszcz. Dobrym przykładem jest dermatologiczny szampon dla gryzoni Hexoderm. To znakomity preparat, który jest dermokosmetykiem weterynaryjnym. Oprócz usuwania zanieczyszczeń środek ten reguluje mikroflorę skóry, stabilizuje jej pH oraz zapobiega wysuszaniu. Oprócz tego możecie Państwo postawić na specjalny piasek do kąpieli, którym należy wypełnić klatkę gryzonia na wysokość ok. 2 cm. Oczywiście jako sklep Zoona oferujemy suche szampony dla zwierząt oraz piasek do wysypania klatki.

Pielęgnacja gryzonia. Jak dbać o swoje zwierzątko?

Suchy szampon dla królika miniaturki, szczurka, myszy, chomika i innych gryzoni to podstawa. Jednak o swoje zwierzątko musicie Państwo dbać też na inne sposoby. Konieczna jest pielęgnacja i higiena gryzonia w następujących obszarach:

  • Pielęgnacja zębów gryzonia – najlepiej poprzez twarde przekąski dla gryzoni (np. kolby, szyszki z ziaren) i naturalne gryzaki (np. gałązki drzew owocowych). Sprawdzą się również drewniane zabawki, w tym domki dla gryzoni czy place zabaw.
  • Wyczesywanie futerka gryzonia – należy do tego używać specjalnych szczotek, które wyczesują futerko i masują ciało zwierzątka. Dzięki temu jest to zabieg komfortowy dla gryzonia, który nie powoduje u niego dyskomfortu i stresu.
  • Higiena pazurków – regularne przycinanie pazurków zwierzątka.
  • Pielęgnacja oczu – korzystanie ze specjalnych żeli do pielęgnacji z witaminami, które nawilżają oczy i łagodzą stany zapalne.

Artykuły do pielęgnacji gryzoni w sklepie Zoona

Jeżeli zależy Państwu na zdrowiu i komforcie swoich zwierzątek, zapraszamy do sklepu Zoona. Oprócz karmy dla gryzoni, zabawek i innych akcesoriów, w naszej ofercie znajdziecie Państwo również liczne środki służące pielęgnacji myszek, chomików i innych zwierzątek. Oferujemy środki do pielęgnacji oczu, szampony dla gryzoni czy specjalny piasek. Oczywiście w naszym sklepie znajdziecie Państwo również liczne akcesoria służące higienie i pielęgnacji domowych pupili. Zapraszamy na Zoona.pl!