Stomatologia kota

Stomatologia kota Karmy weterynaryjne dla kotów wspierające ochronę zębów i dziąseł. Dbaj o uśmiech i zdrowe zęby Twojego kota

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

  Stomatologia kota – karmy weterynaryjne

  Stomatologia kota to dziedzina medycyny weterynaryjnej skupiająca się na zdrowiu i pielęgnacji jamy ustnej naszych czworonożnych przyjaciół. Zdrowe zęby i dziąsła mają kluczowe znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia kota. Karmy weterynaryjne specjalnie przeznaczone dla kotów mogą pomóc w prewencji problemów stomatologicznych, takich jak kamień nazębny czy choroby dziąseł. Regularne kontrole u weterynarza i odpowiednie produkty do pielęgnacji jamy ustnej są kluczowe dla zachowania zdrowego uśmiechu Twojego kota.

  Zapobieganie i leczenie chorób jamy ustnej – karma stomatologiczna dla kota

  Do pierwszych objawów, które towarzyszą chorobom dziąseł i zębów, należą nieprzyjemny zapach z pyska, nadmierne ślinienie się bądź zaczerwienione dziąsła. Jeśli brzydki zapach utrzymuje się przez dłuższy czas, to powinno skłonić właściciela do kontrolnej wizyty u lekarza weterynarii. Kamień nazębny można usunąć w gabinecie, pod narkozą. Jednakże, aby nie narażać kota na tego rodzaju atrakcję, warto stosować skuteczną profilaktykę. Karma stomatologiczna dla kota stanowi skuteczną pomoc w leczeniu i zapobieganiu chorobom jamy ustnej.

  W sklepie internetowym Zoona.pl proponujemy Państwu karmy dla kotów na kamień nazębny, takich marek jak Hill’s czy Purina. W naszej ofercie znajdują się również rozmaite akcesoria i przysmaki, w tym karmy weterynaryjne oraz inne produkty i artykuły dla kotów. Zapraszamy!

  Kocie zęby – jak dbac o higienę jamy ustnej kota?

  Karma dla kota na kamień nazębny to alternatywa dla szczoteczki i pasty

  Lekarz weterynarii może zalecić stosowanie odpowiedniej diety, która pomoże zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego. Karma dla kota na kamień nazębny wyróżnia się odpowiednim kształtem i teksturą, której zadanie to oczyszczanie zębów podczas jedzenia. Karma czyszcząca zęby dla kotów 3 w 1 to sucha karma dla dorosłych kotów. Ma specjalnie opracowaną formułę, która wspiera zdrowie układu moczowego kota, pomaga kontrolować formowanie się kul włosowych i ogranicza odkładanie się kamienia nazębnego. Karma dla kota na kamień nazębny jest bogata w źródła wysokiej jakości białka w każdej porcji, aby pomóc utrzymać właściwą masę ciała. Zawiera również cykorię i pulpę buraczaną, które korzystnie wpływają na zdrowie układu pokarmowego dorosłych kotów i pomagają ograniczać nieprzyjemny zapach z kuwety. Dodatek witaminy E wspomaga naturalną odporność kota.

  Jaka karma czyszcząca zęby dla kota będzie najlepsza?

  Karma stomatologiczna dla kota skutecznie poprawia stan uzębienia, zapobiega powstawaniu kamienia i płytki nazębnej. Zawiera wiele naturalnych składników, które zmniejszają ryzyko zapalenia dziąseł oraz powstawanie nieświeżego oddechu. Karma dla kota na kamień nazębny zmniejsza namnażanie się niepożądanych bakterii. Jednocześnie wspiera rozwój i utrzymanie prawidłowej mikroflory jamy ustnej. Sucha karma czyszcząca zęby dla kota, która powstała w wyniku zastosowania specjalnej technologii zachodzących na siebie włókien, oczyszcza zęby, pomaga odświeżać oddech z każdym kęsem. Zawiera również kwasy omega-6 i witaminę E na rzecz pięknej sierści.

  Podstawowe żywienie warto dodatkowo uzupełniać o witaminy i suplementy diety na zdrowe zęby dla kota, które również znajdą Państwo w sklepie Zoona.pl. Zapraszamy!