Smycze dla kota

Smycze dla kota: bezpieczne spacery z Twoim futrzanym towarzyszem. Wytrzymałe, komfortowe, idealne dla kocich wypraw na świeżym powietrzu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Smycze dla kota – czy jest potrzebna?

Dla wielu ludzi smycze dla kota to zupełnie niepotrzebny gadżet. Wystarczy zauważyć, że kot na smyczy wśród niektórych wciąż budzi sporo kontrowersji, aczkolwiek i tak jest w tym przypadku znacznie lepiej niż przed laty. Jeżeli jesteście Państwo właścicielami czworonogów, którzy chcą by kot spędzał czas na dworze i zabierać kota na spacer w ładną pogodą, smycz dla kotka będzie w takim przypadku bezcenna.

Sam fakt, czy koty potrzebują spacerów, również jest kwestią indywidualną. Na pewno spacer będzie znakomitą rozrywką dla sierściuchów, kiedy są to prawdziwe łobuziaki. Jeżeli jest to kot spokojny i lękliwy, najprawdopodobniej jest to typowy kot domowy. W jego przypadku lepsze będą zabawki dla kotów, które zaspokoją ich instynkt łowiecki. Jednak o ile spacer nie będzie im niezbędny, o tyle obroża i smycz dla kota sprawdzą się na przykład podczas wizyty u weterynarza.

Jaka smycz dla kota będzie najlepsza?

Smycz dla kota do ogrodu lub na spacer po parku może być bardzo różna. Najważniejsze, żeby była ona dopasowana do futrzaka. Zresztą podobnie jest, jeżeli jest to smycz dla kota do samochodu, kiedy przebywa on w transporterze czy torbie. Bardzo często możecie Państwo przypiąć smycz dla małego kotka i szelki dla dużego kocura do znajdującego się wewnątrz ich karabińczyka. Zresztą podczas transportu kota sprawdzą się także szelki wpinane na zatrzask na tylnym siedzeniu.

Proszę pamiętać, że nawet smycz dla małego kota nie powinna być przypinana do obroży. Znacznie bezpieczniejsze są w tym kontekście szelki dla kota. Koty mają bowiem bardzo delikatną szyję, a każde nagłe szarpnięcie może skończyć się uszkodzeniem ich kręgosłupa szyjnego. Stąd smycz dla kota powinna być przypinana na górnym pasku szelek.

W zależności od wielkości futrzaka taka uprząż musi mieć odpowiedni rozmiar:

  • szelki o obwodzie klatki piersiowej od 19 do 33 cm – dla kociąt,regulowane
  • szelki o obwodzie klatki piersiowej od 42 do 46 cm – dla średnich i dużych kotów,
  • szelki w rozmiarze XXL o obwodzie klatki piersiowej powyżej 50 cm – dla ogromnych kocurów.

Pod uwagę proszę wziąć także sam model szelek, które występują jako zestaw połączonych ze sobą pasków lub pełne szelki, które wyglądają jak ubranko. Ważny jest też materiał, który powinien być oddychający (np. welur) i trwały (np. nylon).

Różna jest także długość smyczy dla kota, np.:

  • smycz dla kota 1,2 m,
  • smycz dla kota 3 m,
  • smycz dla kota 5 m,
  • smycz dla kota 10 m.

Jak zauważyliśmy wyżej, dobrym wyborem będzie dla Państwa kota smycz automatyczna o długości od 3 do 5 m. Długa smycz dla kota to trafiony gadżet dla futrzaka, który nie jest początkowym spacerowiczem. Krótka smycz dla małego kota będzie lepsza, jeżeli są to pierwsze spacery sierściucha.

Ile kosztuje smycz dla kota w sklepie Zoona.pl?

Jeżeli interesuje Państwa wysokiej klasy smycz dla kota, sklep Zoona.pl ma bardzo szeroką ofertę takich produktów. W naszej ofercie znajdziecie Państwo na pewno optymalną smycz dla kota. Cena jest zawsze atrakcyjna. Dodatkowo smycz dla Państwa kota będzie produktem wysokiej jakości. Oczywiście mamy także inne akcesoria niezbędne dla kotów w podróży, na przykład szelki czy transportery.

Proszę pamiętać, że sierściucha ze smyczą trzeba oswajać od kociaka. Pomogą w tym przysmaki dla kota, którymi można nagradzać futrzaka za prawidłową reakcję.