Serce

Serce kota: centrum życiowej energii. Dbaj o zdrowie sercowe, zapewniając długie i szczęśliwe lata życia Twojemu mruczącemu towarzyszowi.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Serce kota

Serce kota to centrum życiowej energii. Choroby serca u kotów występują najczęściej w podeszłym wieku, ale mogą również być uwarunkowane genetycznie. Wspomaganie pracy tego narządu jest więc zalecane już wcześniej, kiedy wystąpią pierwsze, początkowe objawy wskazujące na przyszłe kłopoty. Proponujemy preparaty wzmacniające serce kota, które mogą Państwo stosować w przypadku zaburzeń pracy mięśnia sercowego. Produkty te chronią też przed negatywnym działaniem wolnych rodników, są bezpieczne i poprawiają przepływ krwi w naczyniach wieńcowych.

Choroby serca u kota – zapobieganie niewydolności serca u kota

Serce to narząd podtrzymujący funkcje życiowe, więc jego prawidłowe działanie przekłada się na ogólną kondycją całego organizmu. W przypadku kotów trudniej rozpoznać jakiekolwiek problemy, bowiem te czworonogi ze względu na swoją nieco skomplikowaną naturę, często ukrywają swoje dolegliwości. Jednak, jeśli zauważą Państwo, że ukochany pupil zachowuje się bardziej apatycznie, mniej je, dłużej odpoczywa w swoim legowisku i coraz częściej chowa się i ucieka w odosobnione miejsca, warto obserwować go znacznie dokładniej.

Choroby serca u kota to przede wszystkim obniżenie sprawności mięśnia sercowego. Zdarza się, że lekarze diagnozują kardiomiopatię przerostową, do której szczególnie predysponowane są niektóre rasy kotów. Oddech kota staje się wtedy szybszy i często nawet przy niewielkim wysiłku, zwierzę musi oddychać poprzez otwartą jamę ustną. Ten rodzaj choroby może wystąpić w każdym wieku, więc ważne jest uważne obserwowanie swojego czworonoga, jak i regularne sprawdzanie jego stanu zdrowia w gabinecie weterynaryjnym. Baczna obserwacja pupila może pomóc w zapobiegniu niewydolności serca u kota.

Wspomaganie pracy serca u kota – jak wzmocnić serce kota?

Preparaty wzmacniające serce kota, jakie przygotowaliśmy w naszej ofercie, wspomagają funkcje serca. Zawierają substancje stymulujące wytwarzanie energii dla komórek mięśnia sercowego oraz chronią przed negatywnymi skutkami działania wolnych rodników. Mogą być podawane jako dodatek do leków kardiologicznych lub przy łagodnych zaburzeniach, jako suplement dla kota, który naturalnie wspomaga pracę serca.

Odpowiednio dobrane składniki takie, jak L-karnityna, tauryna, rdestowiec ostrokończysty, liście drzewa oliwkowego czy witamina E wpływają korzystnie zarówno na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, jak i wielu innych narządów i układów w ciele czworonoga. Dostarczają energię do pracy serca, chronią układ krążenia poprawiając mikrocyrkulację w układzie krwionośnym i zapobiegają zatorom. Polecamy produkty renomowanych firm takich, jak VETFOOD, EUROVET czy VETEXPERT. Dbając o serce kota, poprawią Państwo nie tylko pracę tego narządu, ale i kondycję całego organizmu czworonożnego przyjaciela.

Zawał serca u kota – jakie preparaty podawać, by kot powrócił do zdrowia?

Choroba układu krwionośnego, przez to, ze późno dostrzegana, może doprowadzić do zawału serca u kota. Jest to trudne i nieprzyjemne doświadczenie dla opiekuna, które zawsze kończy się wizytą w klinice weterynaryjnej. Po udzieleniu najważniejszej pomocy zwierzę zostaje podnownie oddane do domu, gdzie warto zaopatrzyć się w leki przepisane przez lekarza jak i preparaty potrzebne do rekonwalescencji kota. W naszym sklepie znajdą państwo wszystkie niezbedne preparaty, suplementy i witaminy dla kotów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.