Rekonwalescencja psów

Rekonwalescencja psów karmy weterynaryjne: optymalne żywienie po zabiegu czy chorobie. Przyspiesz powrót do zdrowia Twojego pupila z nami.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Rekonwalescencja psów – właściwa dieta to podstawa sukcesu

  Różnego rodzaju przeprowadzone pod narkozą operacje obciążają organizm, dlatego po zabiegach zwierzęta, podobnie jak ludzie, potrzebują dużo odpoczynku oraz odpowiedniego jedzenia, aby w pełni dojść do sił. Troska, którą okażą Państwo zwierzęciu, przyczyni się do jego szybkiego powrotu do zdrowia oraz wspomoże proces gojenia się ran. Jeśli zastanawiają się Państwo, jak karmić zwierzęta po operacji, to w sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy specjalistyczne karmy przeznaczone dla zwierząt po zabiegach. Są one bogate w składniki odżywcze i odpowiednio zbilansowane, tak aby zwierzę nawet w niewielkiej porcji otrzymało maksymalny zastrzyk substancji wspomagających jego zdrowie. Dodatkowo można zaopatrzyć się w witaminy dla psa na wzmocnienie oraz w razie potrzeby w sprzęt rehabilitacyjny dla psów.

  Jeśli na którymkolwiek etapie składania zamówienia będą mieć Państwo pytania dotyczące naszego asortymentu, to zapraszamy do kontaktu. Od lat zajmujemy się dbaniem o najwyższą jakość życia zwierząt i z chęcią dzielimy się swoim doświadczeniem. Zapraszamy na zakupy!

  Karma dla psów po operacji – na co zwrócić uwagę?

  Karma dla psów w okresie rekonwalescencji powinna dostarczać dużej dawki budulca i energii, dlatego gotowe karmy weterynaryjne dla psów zawierają większą ilość białka oraz tłuszczu niż normalna psia dieta. Ponadto pokarm musi być lekkostrawny i dobrze wchłanialny, aby zwierzę nawet z niedużej porcji otrzymało bombę witaminową, wspierającą jego powrót do zdrowia. Dodatki olejów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają stany zapalne, a także przyspieszają gojenie ran. Karma powinna zawierać wysokiej jakości mięso i białko. Zawartość probiotyków oraz beta-glukan wspomagają procesy immunologiczne, jednocześnie zapewniając prawidłowy rozwój mikroflory jelitowej.

  Jeśli pies po operacji nie chce jeść, to warto postawić na karmę, która smakowicie pachnie i dobrze smakuje. Może to być karma mokra dla psa albo sucha, w zależności od indywidualnych preferencji zwierzęcia. VetExpert oferuje mokrą karmę Recovery Dog, która ma wysoką wartość energetyczną oraz odpowiednie stężenie niezbędnych substancji odżywczych i wysokostrawnych. W swoim składzie zawiera ona głównie kurczaka z odrobiną ryżu, a także dodatki w postaci witaminy D3, L-karnityny, cynku, manganu czy miedzi. Dieta powinna być stosowana zgodnie z zaleceniami żywieniowymi podanymi na opakowaniu przez producenta i uzależniona od wieku, rasy i aktywności psa.

  Zwierzęca karma dla psów po operacji powinna być podawana do momentu osiągnięcia przez nie zdrowia. Zwierzę powinno mieć zapewniony stały dostęp do wody. Marka Specific oferuję CIW Digestive Support, czyli dietę leczniczą dla dorosłych psów, wskazaną przede wszystkim do rekonwalescencji, a także w przypadku problemów żołądkowo-jelitowych czy niewydolności trzustki. Opisywany produkt reguluje układ pokarmowy, wzmacnia układ odpornościowy, a także zawiera mnóstwo witamin i minerałów, ponadto jest wysokostrawny.