Problemy stawowe u psa

Problemy stawowe u psa karmy weterynaryjne: wsparcie dla mobilności i komfortu. Wspieraj zdrowie stawów Twojego czworonoga z naszymi specjałami.

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Problemy stawowe u psa karmy weterynaryjne: wsparcie dla mobilności i komfortu

  Choroby stawów u psów objawiają się różnymi dolegliwościami, takimi jak sztywność w stawach, opuchlizna, opór przy skakaniu czy w chodzeniu po schodach, problemy ze wstawaniem, wyraźne obciążenie jednej kończyny, czyli tak zwana kulawizna oraz zauważalny ból. Często problemy w tym zakresie spowodowane są otyłością lub rasą zwierzęcia, która predysponuje je do powstawania urazów stawów. Aby skutecznie zapobiegać oraz wspomagać leczenie stawów, należy karmić psa specjalną karmą. W sklepie Zoona.pl znajdą Państwo karmę pochodzącą wyłącznie od renomowanych producentów. Jaka karma dla psa naprawdę będzie najlepsza? Odpowiedź na to pytanie z pewnością udzieli lekarz weterynarii. W przypadku wątpliwości dotyczących naszego asortymentu zapraszamy również do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Z przyjemnością podzielimy się swoją wiedzą i doświadczeniem i nie pozostawimy żadnego pytania bez odpowiedzi!

  Jaką karmę stosować w profilaktyce i leczeniu problemów ze stawami?

  Choroby stawów mogą być spowodowane rozmaitymi przyczynami. Możliwości medyczne leczenia dolegliwości związanych z dysplazją biodrową czy chorobami zwyrodnieniowymi stawów są na wysokim poziomie, jednakże karma dla psa wzmacniająca stawy będzie stanowić nieocenione wsparcie oraz profilaktykę. W naszym sklepie dostępna jest mokra i sucha karma dla psa. Stawy z pewnością wesprze duża zawartość minerałów i witamin oraz odpowiednio zbilansowane wysokiej jakości składniki.

  Jaka karma dla psa na stawy?

  Karma dla psów ze schorzeniami stawów to na przykład Hill’s Canine Metabolic + Mobility, przeznaczona dla psów dorosłych. Wspomaga metabolizm stawów w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów. Karma wspiera utrzymanie prawidłowej wagi po okresie odchudzania oraz pomaga w walce z otyłością i nadwagą. Produkt ma kliniczne potwierdzenie działania poprawiającego zdolność psów do biegania, chodzenia i skakania już w ciągu 21 dni stosowania. Jeśli zwierzę jest żywione karmą weterynaryjną dla psów, to powinno pozostawać pod stałą opieką lekarza weterynarii.

  Co zawiera karma dla psów ze zwyrodnieniem stawów?

  Karma dla psa na stawy to na przykład CALIBRA VD DOG JOINT AND MOBILITY. Zawiera mięso drobiowe i ryż. Została opracowana z myślą o dorosłych psach ze skłonnością do problemów z narządami ruchu. Chondroityna zmniejsza ból, ma działanie przeciwzapalne. Ponadto przeciwdziała puchnięciu stawów i poprawia ich ogólną kondycję.

  Karma dla psów wzmacniająca stawy powinna zawierać wysokiej jakości kwasy omega-3 oraz glukozaminy i siarczan chondroityny, pochodzące z naturalnych źródeł. Suplement l-karnityny wspomaga metabolizm tłuszczy i wspiera odchudzanie. Natomiast tauryna chroni komórki mięśniowe przed stresem oksydacyjnym, obniża ciśnienie i poprawia metabolizm tłuszczów.

  Jeśli karma nie zapewnia wszystkich składników odżywczych, to jako uzupełnienie niedoborów witaminowych, warto sięgnąć po różnego rodzaju preparaty wspomagające stawy. W sklepie internetowym Zoona.pl znajdą Państwo suplementy i witaminy na stawy dla psa różnych marek, które uzupełniają dietę psów w składniki niezbędne do prawidłowego działania stawów, chrząstek i kości.