Poidełka dla gryzoni

Poidełka dla gryzoni: funkcjonalność, łatwość użycia. Zapewnij stały dostęp do świeżej wody dla Twojego gryzonia z naszą ofertą

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Jakie poidełka dla gryzoni?

Karmienie gryzoni nie jest szczególnie wymagające. Ważne jednak, żeby postawić na odpowiednią karmę wysokiej jakości. Oprócz tego polecamy najróżniejsze przysmaki dla gryzoni oraz suplementy. Dzięki temu dostarczycie Państwo małemu zwierzęciu niezbędnych składników odżywczych.

Jednak podstawą zdrowego żywienia gryzonia, zresztą podobnie jak każdego żywego organizmu, jest również woda. Jeżeli nie wiecie Państwo, jak w sposób szybki i wygodny podawać wodę zwierzęciu w klatce, wystarczy postawić na poidło dla gryzoni. Oczywiście ważna jest także sama woda. Dlatego poidełko dla gryzoni należy wypełniać wodą zimną, aczkolwiek nie powinna to być kranówka, a już na pewno woda z zamrażalnika. Dobrym wyborem będzie przegotowana, ale chłodna woda z czajnika czy dzbanka z filtrem. Proszę też pamiętać o tym, żeby poidło dla gryzoni było regularnie czyszczone. Dzięki temu nie będą osadzać się w nim glony. Sama woda powinna być wymieniana regularnie każdego dnia lub raz na 2 dni.

Jak wybrać poidło dla gryzoni?

Zdarza się, że początkujący właściciele stawiają na miski dla gryzoni na wodę. Poidełko jest nieco droższe, ale za to znacznie praktyczniejsze i bezpieczniejsze dla zwierzaka. Trzeba pamiętać, że woda w poidle pozostaje świeża znacznie dłużej. Oprócz tego wodę w miseczce jest łatwiej zabrudzić. Samą miseczkę łatwo też przewrócić. Tymczasem rozlanie wody może skończyć się nie tylko zanieczyszczeniem ściółki, podłoża, ale także zamoczeniem zwierzęcia, co może skutkować jego chorobą.

Dlatego poidło dla gryzonia to o wiele leszy wybór. W najprostszym tłumaczeniu jest to butelka z korkiem, do którego przymocowuje się rurkę ze zwężonym zakończeniem i kuleczką wewnątrz. Najczęściej jest to plastikowe lub szklane poidełko dla gryzoni. Oprócz tego są one różne w zależności od rodzaju mocowania, tj.:

  • ciche poidełko dla gryzoni do akwarium mocowane za pomocą przyssawek;
  • poidełko dla gryzoni do klatek z prętami mocowane na drutach.

Przy decyzji o wyborze poidła dla gryzoni warto zwrócić uwagę na materiał wykonania i sposób montażu, ale także jego pojemność. Oczywiście im jest ono pojemniejsze, tym rzadziej należy wymieniać w nim wodę, aczkolwiek ważne, żeby robić to co 1-2 dni. Bardziej zaawansowane jest poidło automatyczne dla gryzoni. Sprawdzi się również poidełko fontanna, z której gryzoń pije wodę w sposób bardziej naturalny.

Sam zbiornik na wodę dla gryzonia musi być także bezpieczny i wolny od ostrych krawędzi, które mogłyby zranić zwierzę. Proszę też pamiętać, że niezależnie od wyboru konkretnego modelu, poidełko dla gryzonia należy umieścić na wysokości optymalnej dla małego futrzaka.

Poidełka dla gryzoni w sklepie Zoona.pl

W sklepie Zoona zebraliśmy bardzo różne poidła dla gryzoni. Oferujemy poidełka szklane i plastikowe, zwykłe i automatyczne, zawieszane na drucikach, montowane przy pomocy przyssawek i ciche poidełko dla gryzoni. Zawsze są to pojemniki na wodę z oferty najlepszych marek na rynku, które zajmują się produkcją takich akcesoriów do klatek. Dobrym przykładem jest poidło Trixie. Poidełko dla gryzoni z oferty tego i innych producentów akcesoriów dla gryzoni dostępnych na Zoona.pl to na pewno produkt, z którego każdy niewielki futrzak będzie korzystał przez lata.