Pęcherz moczowy u psa

Pęcherz moczowy u psa karmy weterynaryjne: wsparcie dla Twojego psa. Zadbaj o komfort i prawidłową pracę pęcherza z naszą ofertą.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 21

  Pęcherz moczowy u psa – dolegliwości i leczenie

  Układ moczowy psów zazwyczaj szwankuje z powodu różnych infekcji bakteryjnych. Częste oddawanie moczu lub utrudnione jego wydalanie z organizmu jest przyczyną złego samopoczucia oraz pogorszenia zdrowia zwierząt. Kamienie w pęcherzu moczowym zaburzają prawidłowe funkcjonowanie całego układu moczowego, a nieleczone mogą być przyczyną bolesnych dolegliwości. Zapobieganie i leczenie chorób tego typu można rozpocząć od stosowania karmy dla psa na układ moczowy. Jest ona dostępna w wersji mokrej i suchej, w zależności od upodobań indywidualnych psa. W pęcherzu zwierzęcia mogą powstać kamienie struwitowe, szczawianowo-wapniowe, amonowo-moczanowe albo cystowe. W wyniku zapalenia pęcherza moczowego, które powoduje zatrzymywanie pierwiastków w organizmie zwierząt, powstają kamienie moczowe. Aby zapobiegać przedostawaniu się i namnażaniu patogenów w obrębie układu moczowego, pomocna jest odpowiednia karma na pęcherz dla psa. Pomoże uniknąć powikłań i schorzeń dróg moczowych.

  Karma dla psa na drogi moczowe to skuteczny i bezproblemowy sposób na profilaktykę każdego zwierzęcia

  Kamienie struwitowe to najczęstszy rodzaj kryształków moczowych, które powstają z nadmiaru magnezu, jonów amonowych i fosforu. Pies z takimi dolegliwościami będzie oddawał często mocz, w małych ilościach, będzie wylizywał się, straci apetyt i może być osowiały. Każdy z tych objawów powinien zaalarmować właściciela, aby natychmiast udać się ze zwierzęciem do lekarza weterynarii. Dieta przyspiesza proces leczenia i będzie zapobiegać nawrotom choroby. Karma dla psa na kamienie w pęcherzu wyróżnia się obniżonym poziomem białka i tłuszczy, a także zawiera składniki moczopędne, substancje zakwaszające i rozpuszczające kamienie. Zmiana diety wpłynie korzystnie na zdrowie psa i może pomóc w rozpuszczeniu kamieni bez interwencji chirurgicznej.

  Karma dla psa na drogi moczowe to najlepsze uzupełnienie profesjonalnej kuracji weterynaryjnej. W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy szeroki wybór karm przeznaczonych dla psów zmagających się z problemami z drogami moczowymi.

  Kiedy stosować tę karmę weterynaryjną?

  Royal Canin Urinary S/O to specjalistyczna, dietetyczna karma weterynaryjna dla psów dorosłych, która powinna być stosowana w przypadku bakteryjnego zapalenia pęcherza, rozpuszczania kamieni struwitowych oraz zapobiegania nawrotom kamicy struwitowej i oksalatowej.

  Karma dla psa na układ moczowy to na przykład Specific CKD Heart and Kidney, która kompleksowo wzmacnia zdrowie psa. Jest wskazana do stosowania, jako dieta lecznicza dla psów cierpiących na przewlekłą niewydolność nerek, schorzenia wątroby, zastoinową niewydolność serca czy kamicę moczanową, szczawianową i cystynową. Zawiera w sobie sód, fosfor i białko, niezbędne do prawidłowej pracy serca, wątroby i nerek. Jest to niezastąpiona karma dla psa na kamienie w pęcherzu, przeznaczona dla psów dorosłych.

  W sklepie zoologicznym Zoona.pl można również znaleźć produkty przygotowane dla zwierząt cierpiących na inne schorzenia. Posiadamy takie produkty jak: karma dla psa z cukrzycąkarma dla psa z chorą wątrobą czy karmy dla psów z chorobami serca oraz karma dla psa na stawy i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą karm weterynaryjnych dla psów.