Otyłość i nadwaga u kota

Otyłość i nadwaga u kota karmy weterynaryjne dostosowane do redukcji wagi, wspierające zdrową sylwetkę i kondycję.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 15

  Karma odchudzająca dla kota, czyli zdrowe gubienie zbędnych kilogramów

  Koty domowe często cierpią z powodu otyłości i nadwagi, która może być spowodowana różnymi czynnikami. Jednym z nich jest kanapowy tryb życia, zwłaszcza w przypadku kotów niewychodzących. Zabieg kastracji również przyczynia się do gromadzenia nadmiernych kilogramów. Jeśli kot ma obwisły brzuch, a kiedy patrzy się na niego z góry, nie widać zaznaczonego wcięcia w pasie, to jest to pierwszy sygnał, który powinien skłonić właściciela do zmiany diety oraz odwiedzenia lekarza weterynarii. Weterynarz powinien zlecić badania, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia zwierzęcia, poleci również stosowanie odpowiednio dobranych karm dla kotów z nadwagą.

  Najlepsza karma odchudzająca dla kota

  W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy wysokiej jakości karmy suche dla kotówweterynaryjne karmy dla kotay, a także te przeznaczone do walki z nadwagą. Wszystkie pochodzą od sprawdzonych producentów, takich jak Hill’s, Specific czy VetExpert. Dostarczają kotom właściwe zapotrzebowanie kaloryczne i wyróżniają się niską zawartością tłuszczu. Duża zawartość błonnika ułatwia trawienie i nie powoduje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Karma dla otyłych kotów sprawia, że nawet niewielka ilość zapewnia uczucie sytości, dzięki czemu kot ma energię do zabawy, a nie przybiera nadmiernych kilogramów. Karma dla kota z nadwagą korzystnie wpływa na metabolizm i zapewnia skuteczne i bezpieczne odchudzanie. Kiedy kot osiągnie docelową masę ciała, ilość podawanej karmy może być zmodyfikowana pod kątem utrzymania optymalnej wagi.

  Karma dla kota z nadwagą to skuteczny sposób na zdrowie

  Karma odchudzająca dla kota może mieć także działanie lecznicze na inne schorzenia, takie jak cukrzyca, hiperlipidemia czy zaparcia. Zawiera dużą ilość białka pochodzącego z mięsa, białkowe ekstrakty roślinne, a także oleje, tłuszcze i minerały. Odżywia mięśnie, dostarcza niezbędnych składników potrzebnych do zachowania zdrowia i witalności, a waga pozostaje na właściwym poziomie. Pełnoporcjowa i zbilansowana karma dla otyłych kotów reguluje poziom glukozy we krwi. Nie jest wskazana do stosowania u kotów w ciąży i karmiących.

  Karma dla otyłych kotów może być podawana w formie suchej lub mokrej, w zależności od indywidualnych preferencji zwierzęca. Niska zawartość tłuszczu i wysoka zawartość włókien sprawiają, że karma ma niski poziom energii, a dodatek l-karnityny stymuluje spalanie tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu tkanki mięśniowej.