Obcinaczki do pazurów dla kota

Obcinaczki do pazurów dla kota: precyzyjne i bezpieczne przycinanie. Wygodne w użyciu, idealne dla domowej pielęgnacji kocich pazurków.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

  Dlaczego obcinanie pazurów kota jest ważne?

  Obcinanie pazurów u kota nie jest niczym trudnym, ale pod warunkiem, że korzystasz z odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Przyda się przede wszystkim obcinacz do paznokci dla kota. Oczywiście takie akcesoria znajdziesz w naszej ofercie. W sklepie Zoona.pl oferujemy wysokiej jakości obcinaczki do pazurów kota, które taki zabieg pozwolą Ci wykonać szybko i bezpiecznie dla zwierzaka.

  Obcinanie pazurów kota jest rozsądne zwłaszcza z uwagi na meble w mieszkaniu. Jeżeli nie chcesz mieć zniszczonych mebli tapicerowanych czy ścian, musisz zainwestować w obcinacz do pazurów dla kota. Szczególnie jest to zalecane u kotów, które nie wychodzą z mieszkania. Pamiętaj bowiem, że pazurki kota służą mruczkom podczas polowania i bronienia się przed drapieżnikami. Co więcej, pazurkami koty oznaczają teren na drzewach, aczkolwiek oprócz śladów drapanych pozostawiają także woń wyczuwalną dla innych zwierząt. W końcu pazury służą kotom do drapania się, wyciągania przekąsek i zabawy.

  Jeżeli masz kota wychodzącego, zwierzak sam dobrze kontroluje długość pazurków, ścierając je w naturalnych warunkach. W przypadku zwierząt domowych, zwłaszcza jeżeli futrzak drapie meble, obcinacz dla kota jest wymagany. Szczególnie jeżeli drapak dla kota nie jest wystarczający.

  Jak obcinać pazury kota?

  Jeżeli nawet zaopatrzysz się w obcinaczki, na pewno zadajesz sobie pytanie, jak obcinać pazury kota. Przynajmniej jeżeli robisz to po raz pierwszy i nie masz w tym doświadczenia.

  Dobrze jest przyzwyczaić do tego mruczka od młodego wieku, dzięki czemu kot uzna to za coś naturalnego. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, czy małym kotom można obcinać pazury, odpowiedź jest twierdząca. Zacznij od dotykania i głaskania jego łapek, a z biegiem czasu zaczniesz naciskać opuszki i przyglądać się pazurkom. Jeżeli zdobędziesz zaufanie kota, na pewno będzie to zdecydowanie łatwiejsze.

  Oczywiście obcinanie pazurów kotom wykonuj przy użyciu specjalnych kocich akcesoriów. W Zoona.pl dostaniesz specjalne nożyczki do obcinania pazurów u kota. Możesz też zainwestować w gilotynkę lub obcinaczki dla kota. Podczas obcinania pazurków futrzaka pamiętaj o kilku zasadach:

  • zrób to, kiedy kot jest zaspany lub zmęczony;
  • wybierz miejsce dobrze znane dla kota;
  • posadź kota na kolanach i oprzyj jego grzbiet o swój brzuch;
  • złap łapkę kota i zacznij przyciskać poduszeczkę, aby wysunąć pazurki;
  • naciskaj na poduszeczki i obcinaj tylko przezroczystą część pazurka, gdzie nie widać różowego środka;
  • jeżeli kot jest niespokojny – przerwij i dokończ później;
  • podczas obcinania paznokci możesz nagradzać kota przysmakami.

  Jeżeli sobie nie poradzisz, możesz zdecydować się na specjalistyczne obcinanie pazurów u kota. Cena takiego zabiegu w gabinecie weterynarza nie przekracza zwykle kilkunastu złotych.

  Co ile obcinać pazury kota?

  Wiesz już, jak obcinać pazury u kota. Na pewno zastanawiasz się też, jak często wykonać obcinanie pazurów u kota. Po prostu rób to wtedy, kiedy uznasz, że są one zbyt ostre i za długie. Tempo odrastania kocich pazurków jest różne. Zwykle taki zabieg należy wykonywać w interwale od 3 do 4 tygodni. Pamiętaj, że lepiej zostawić dłuższe pazurki, aniżeli przeciąć nerwy i naczynia krwionośne zwierzaka. Dlatego obcinaj tylko przezroczystą część pazurków.

  Jeżeli zainwestujesz w obcinaczki dla kota z naszej oferty, na pewno będzie to szybsze i prostsze. Sprawdź naszą ofertę na kocie akcesoria i zadbaj o higienę swojego pupila. Pamiętaj, że w sklepie Zoona.pl mamy też akcesoria do strzyżenia kota.

  Nożyczki do obcinania pazurów u kota – obcinanie pazurów kota

  Jeżeli posiadamy kota ale nie chcemy mieć zniszczonych mebli warto zastanowić się nad tym aby do systematycznej pielęgnacji naszego czworonoga dołączyć obcinanie kocich pazurów. Niektóre koty potrzebują tylko dobrego drapaka jednakże zdarza się, że obcinanie pazurów u kota to jedyne rozwiązanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz obcinaczki dla kota, dzięki którym obcinanie paznokci kotu będzie łatwe i szybkie.

  Obcinacz do paznokci dla kota

  Obcinanie paznokci u kota może być problematyczne dlatego zachęcamy do wizyty u weterynarza, który pokaże jak dobrze obciąć kotu pazurki. Gilotynka do pazurów kota oraz obcinacz do paznokci dla kota sprawdzą się tutaj idealnie a przycinanie pazurów u kota będzie szybkie i proste. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu na artykuły z działu obcinanie pazurów u kota.