Niewydolność nerek u psa

Dieta oraz tryb życia zwierzęcia wpływają na stan jego zdrowia. W Zoona.pl dostępna jest karma na nerki dla psa. Zapraszamy!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 29

  Jak rozpoznać niewydolność nerek u psa?

  Niewydolność nerek u psa rozwija się przede wszystkim w wyniku spożywania nieodpowiedniej karmy, zawierającej aktywne składniki chemiczne. Toksyny mają zły wpływ na zdrowie psów, gromadzą się w nerkach, utrudniając ich funkcjonowanie. Ponadto wpływ na zdrowie nerek mają także szkodliwe środki owadobójcze czy nadużywanie leków. Karma na nerki dla psa powinna być bogata w kwasy tłuszczowe omega-3 i aminokwasy. Dodatkowo zwierzęta powinny pić większą ilość wody, aby przepłukiwać chore nerki. Objawy niewydolności nerek u psów to najczęściej chudnięcie, brak apetytu, zmęczenie, nieświeży oddech o zapachu moczu, a także wzrost częstotliwości jego oddawania. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów koniecznie należy udać się do lekarza weterynarii, który oceni stan nerek oraz zleci odpowiednie leczenie.

  Leczenie i profilaktyka niewydolności nerek u psów

  Karma dla psa chorego na nerki powinna zostać wdrożona jako pomoc w leczeniu niewydolności nerek. Jedzenie powinno być świeże i najwyższej jakości. W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy szeroki wybór karm, które można podawać chorym zwierzętom, mając pewność, że są one świeże i odpowiednio zbilansowane.

  Karma Specific CKD Heart and Kidney Support sprawia, że nerki, wątroba i serce są odpowiednio chronione dzięki zawartości sodu, fosforu i białka. Wspomagają też pracę układu moczowego.

  Kiedy warto stosować karmę dla psów z niewydolnością nerek?

  Karma weterynaryjna dla psa nerki to na przykład VetEx`pert Renal. Stanowi ona pełnoporcjową, kompletną i zbilansowaną karmę bytową. Jej podawanie uzależnione jest od masy psa, a szczegóły dawkowania podano na opakowaniu. Przed podaniem tej karmy lub przedłużeniem okresu jej podawania, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Maksymalny czas podawania wstępnego to 6 miesięcy, w przypadku przejściowej niewydolności nerek. Zalecany okres stosowania to od dwóch do czterech tygodni.

  Karma na nerki dla psa

  Mokra karma dla psa na niewydolność nerek to Pro Plan Veterinary Fiets Canine NF Renal marki Purina. Wspomaga ona także leczenie nadciśnienia, chorób wątroby i zapobiega tworzeniu się kamieni moczowych. Pokarm ten nie jest wskazany do stosowania dla suk w ciąży i psów chorych na choroby wymagające podawania zwiększonej ilości białka oraz fosforu.

  Marka Calibra oferuje karmę VD Dog Renal Cardiac, która stanowi pomoc w leczeniu zaburzeń serca i nerek. Skład karmy oparty jest na ryżu i jajkach. Wzbogacono ją substancjami alkalizującymi, takimi jak cytrynian potasu. Zawiera również argininę, taurynę, witaminy oraz kwasy omega-3. Karma obniża ciśnienie, wspomaga leczenie niewydolności nerek oraz niewydolności mięśnia sercowego we wczesnych stadiach. Pokarm nie jest zalecany dla zwierząt w okresie wzrostu, ciąży laktacji, a także u psów cierpiących na problemy z trzustką.

  W sklepie weterynaryjnym Zoona.pl można również znaleźć produkty przygotowane dla zwierząt cierpiących na inne schorzenia. Posiadamy takie zestawy jak: karma dla psów z cukrzycą, czy karma na drogi moczowe psów oraz suplementy diety dla piesków. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą karm weterynaryjnych dla psów oraz witamin dla psa, czy produktów do czyszczenia zabrudzeń i usuwania zapachów.