Niewydolność nerek u kota

Niewydolność nerek u kota specjalistyczne karmy weterynaryjne wspierające zdrowie nerek i układu moczowego Twojego pupila.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 33

  Objawy niewydolności nerek – karma na nerki dla kota

  Sklep internetowy Zoona.pl dostarcza wysokiej jakości produktów do pielęgnacji kotów. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty na pasożyty, specjalistyczne karmy weterynaryjne dla kota, a także suplementy i witaminy dla kotów. Wszystkie pochodzą od renomowanych producentów, takich jak Hill’s, Purina, Royal Canin czy Specific. Karma dla kota z niewydolnością nerek wyróżnia się odpowiednio dobranym składem, który wspiera działanie tych narządów. Niewydolność nerek u kota często spowodowana jest serwowaniem nieodpowiedniej karmy. Wszelkiego rodzaju toksyny gromadzą się w nerkach i negatywnie wpływają na ich funkcjonowanie. Dodatkowym obciążeniem nerek jest także nadużywanie różnych leków i chemiczne składniki zawarte w karmie.

  Objawy niewydolności nerek u kotów to brak apetytu, utrata wagi, zmęczenie, nieświeży oddech o zapachu mocznika. Zmiany zauważone w zachowaniu zwierzęcia powinny skłonić właściciela do natychmiastowej wizyty u lekarza weterynarii.

  Karma dla kota na nerki – sposób leczenia niewydolności nerek

  Najlepsza karma dla kotów z niewydolnością nerek charakteryzuje się obniżoną zawartością sodu, a także zawartością kwasów tłuszczowych omega-3, które spowalniają postęp uszkodzenia nerek i wspomagają pracę serca. Obniżona zawartość białka oraz utrzymywanie odpowiedniego pH moczu chronią nerki i hamują rozwój ich niewydolności. Zawartość fosforu również powinna być obniżona, gdyż pozwala to spowolnić tempo zmian zachodzących w nerkach. Karma dla kota z chorymi nerkami stanowi uzupełnienie leczenia zleconego przez weterynarza, ale także wspiera leczenie innych chorób, takich jak niewydolność serca czy choroby wątroby związane z encefalopatią.

  Jaka karma dla kotów z niewydolnością nerek?

  Karma dla kotów z niewydolnością nerek jest przeznaczona dla zwierząt, które mają trwałe lub czasowe problemy z układem moczowym. Skład karmy powinien być bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i aminokwasy. Ważne jest także, aby podczas podawania karmy dostarczać zwierzętom dużą ilość świeżej wody. Karma mokra dla kota z niewydolnością nerek to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż zawiera więcej wody niż karma sucha, a regularne przepłukiwanie nerek jest szczególnie ważne. Karma dla kota z niewydolnością nerek zapobiega powstawaniu kamieni szczawianowych, a także nawrotom kamicy wymagających alkalizacji moczu, takich jak kamienie moczanowe i cystynowe.

  Podstawowe żywienie warto dodatkowo uzupełniać o leki i suplementy na chore nerki u kota, które również znajdą Państwo w sklepie Zoona.pl. Zapraszamy!