Miski dla gryzoni

Miski dla gryzoni: stabilne, higieniczne rozwiązania do karmienia. Najlepsze wybory dla zdrowego i zadowolonego gryzonia w Twoim domu.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Miski dla gryzoni – Jak i w czym karmić gryzonie?

Może się Państwu wydawać, że karmienie gryzoni jest naprawdę proste i zjedzą one niemal wszystko w obszarze zbóż, warzyw czy owoców. Nie do końca jest to prawda. Również żywienie gryzoni powinno zakładać dobrze zbilansowaną karmę. Dieta szczura, chomika, szynszyla, myszy czy świnki morskiej powinna być urozmaicona. Dlatego obok karm dla gryzoni proszę pamiętać, aby sięgać również po najróżniejsze pasze uzupełniające, przysmaki i suplementy.

Podobnie jak pozostałe zwierzęta, również gryzonie wymagają odpowiedniej diety. W innym wypadku ich organizm nie będzie w najlepszej kondycji. Nieprawidłowe żywienie na pewno przyczyni się do skrócenia życia zwierzęcia. Dlatego karmy dla gryzoni zawierają w sobie między innymi mieszankę różnych zbóż, w tym owsa, pszenicy, ryżu i jęczmienia. Przede wszystkim są one istotne z uwagi na znajdujące się w nich składniki odżywcze. Jednak proszę pamiętać, że ziarna nadają się również do czyszczenia i ścierania zębów gryzonia. Oczywiście warto postawić także na nasiona i warzywa (m.in. marchew, pestki dyni, siemię lniane). Szacuje się, że właściwe suche mieszanki zbóż i warzyw powinny stanowić nawet 80% dziennego zapotrzebowania gryzonia, aczkolwiek wiele zależy od rodzaju zwierzęcia i jego wieku. Ważne jest także białko.

Jaka miska dla gryzonia?

Odpowiednia karma dla gryzoni to nie wszystko. Warto przy tym zadbać o profesjonalne akcesoria do klatek dla gryzoni służące podawaniu pokarmu. Podstawą są miski dla gryzoni. Ich podziału należy dokonać między innymi pod względem materiału wykonania. Wyróżnia się miski dla gryzoni metalowe, ceramiczne, drewniane i wykonane z tworzyw sztucznych tj.:

  • Ceramiczna miska dla gryzoni – miseczki ceramiczne są atrakcyjne wizualnie, a przy tym bardzo higieniczne. Pojemność miseczki jest różna w zależności od rodzaju zwierzęcia i ich liczby. Są one łatwe w utrzymaniu w czystości i często można je nawet myć w zmywarkach.
  • Metalowa miska dla gryzoni – nie jest tak efektowna, jak miseczka z ceramiki, ale ma wiele zalet. Przede wszystkim taka miska jest trwała i łatwa w utrzymaniu w czystości.
  • Plastikowa miska dla gryzoni – tania alternatywa dla innych misek. Jednak proszę pamiętać, że gryzonie mogą je łatwo zniszczyć. Oprócz tego plastik może im zaszkodzić. Nie są też stabilne i łatwo je wywrócić.
  • Drewniana miska dla gryzoni – bardzo bezpieczne dla samych zwierząt, ale dość kłopotliwe w utrzymaniu w czystości. Nie należy ich zamoczyć, ponieważ drewno może spuchnąć i się odkształcić.

Miski dla gryzoni w sklepie Zoona.pl

Jeżeli chcecie Państwo kupić miskę dla gryzoni odpowiednią dla swoich zwierząt, zapraszamy do sklepu Zoona.pl. W jednym miejscu zebraliśmy mnóstwo tego rodzaju akcesoriów, które są różne pod względem materiału wykonania czy pojemności. Każda miska dla gryzoni to produkt najwyższej jakości, który pochodzi z oferty cenionych producentów.

Oczywiście nasza oferta nie sprowadza się wyłącznie do miseczek. Oferujemy również inne akcesoria do klatki, w tym na przykład liczne poidła dla gryzoni, legowiska czy dozowniki na karmę. Zapraszamy na Zoona.pl.