Kule włosowe u kota

Kule włosowe u kota karmy weterynaryjne: specjalistyczne pokarmy redukujące problem kulek włosowych. Dbaj o zdrowy przewód pokarmowy kota!

Bestsellery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

  Karma dla kotów na kule włosowe – bezpieczna metoda na odkłaczenie kota

  W sklepie internetowym Zoona.pl czeka na Państwa karma dla kota na kule włosowe. Produkty pochodzą od renomowanych marek, wśród których nie mogło zabraknąć produktów  Royal czy Puriny. U nas mogą Państwo dokonać zamówienia o dowolnej porze, bez względu na dzień tygodnia. Zapraszamy do zakupu akcesoriów i przysmaków stworzonych z myślą o kotach, w tym karm weterynaryjnych oraz innych produktów i artykułów dla kotów.

  Kule włosowe biorą się stąd, iż koty to prawdziwe czyściochy, które stale wylizują swoje futerko. Dzięki temu wyglądają uroczo, jednakże włosy dostają się do przewodu pokarmowego i czasem ciężko jest im sobie z tym poradzić. Na pomoc przychodzi karma odkłaczająca.

  Przysmaki odkłaczające dla kota – metoda na martwe włosy

  W trakcie gubienia sierści, zwłaszcza w okresie letnim, podczas pielęgnacji swojego futerka kot może pochłaniać nadmiernie dużą ilość martwych włosów, co może doprowadzić do zakłaczenia i poważniejszych problemów z układem trawienia. Można temu zapobiec poprzez profilaktykę, na przykład czesanie, podawanie trawy, przyda się także karma dla kota na kule włosowe.

  Po wylizaniu sierści dostaje się ona bezpośrednio do przewodu pokarmowego kota i tam jest zbijana w tak zwane kule włosowe. Zdrowe zwierzę, które połyka niewielką ilość sierści, świetnie radzi sobie samo, wydalając ją z kałem lub wymiotując. Jeśli jednak intensywność wymiotowania wzrasta, koniecznie należy udać się z nim do lekarza weterynarii i zasięgnąć porady. Zbyt częste zwracanie może grozić odwodnieniem i niedoborem istotnych elektrolitów. Problem pomoże rozwiązać karma dla kotów na kule włosowe. Koty o dłuższej sierści są częściej narażone na występowanie kul włosowych i w tym wypadku trzeba zwrócić na nie baczniejszą uwagę.

  Jak odkłaczyć kota? Jaki skład powinna mieć karma odkłaczająca?

  Karma dla kotów na kule włosowe przeznaczona jest w szczególności dla dorosłych kotów długowłosych, u których występują problemy z gromadzeniem się kul włosowych. Karma odkłaczająca zawiera wysokiej jakości białka, które wspomagają utrzymanie prawidłowej wagi kota, a specjalnie wyselekcjonowane włókna kontrolują formowanie się kul włosowych. Witamina E wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego dorosłych kotów. Natomiast cykoria i pulpa buraczana chronią układ pokarmowy i pomagają ograniczyć nieprzyjemny zapach z kuwety. Karma dla kotów na kule włosowe jest bogata w mięso oraz szczególną kompozycję naturalnych składników, takich jak zioła i warzywa typu pietruszka, szpinak, marchewka czy groszek.

  Podstawowe żywienie warto dodatkowo uzupełniać o suplementy diety na odkłaczanie kota, które również znajdą Państwo w sklepie Zoona.pl. Zapraszamy!