Karma dla szczura

Karma dla szczura: zbilansowane składniki, zapewniające zdrowie i energię. Stworzona by sprostać wymaganiom tych aktywnych gryzoni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Karma dla szczura – czym karmić szczura domowego?

  Szczury to gryzonie, które nie są szczególnie wymagające w obszarze jedzenia. W odróżnieniu na przykład od pokarmu dla koszatniczki, karmienie szczura polega na ułożeniu bardzo urozmaiconej diety. Szczury to bowiem gryzonie, które lubią jeść bardzo różne produkty, ale i one mają swoje przysmaki.

  Wystarczy zauważyć, że szczury miejskie, które są zwierzętami dzikimi, żywią się między innymi odpadami. Smakują im również orzechy, warzywa, owoce, nasiona czy kwiaty. Oczywiście w diecie dzikich szczurów znajduje się także mięso (np. bezkręgowce, ryby, pisklęta). Jedzenie dla szczura hodowlanego najlepiej oprzeć na wysokiej jakości karmach. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na właściwie zbilansowane karmy dla szczurów, możecie być pewni, że wraz z pożywieniem do organizmu szczurka trafią wszystkie składniki odżywcze niezbędne do jego prawidłowego rozwoju.

  Karma dla szczura – jak wybrać najlepszą?

  Kwestia zbilansowanego żywienia szczura jest ważna nie tylko w aspekcie prawidłowego rozwoju gryzonia. Odpowiedni pokarm dla szczurów jest ważny również z uwagi na zęby zwierzęcia. Dlatego za przysmak szczura domowego należy uznać różne ziarna. Z jednej strony dostarczają one gryzoniowi składników odżywczych, z drugiej – pozwolą utrzymać porządek i higienę jamy ustnej. Proszę pamiętać, że przerost zębów szczura jest dla niego mało komfortowy i groźny. Stąd głównie powinien być to pokarm twardy, który pozwala je ścierać. Jaka karma dla szczura będzie więc optymalna?

  Oczywiście najlepsza karma dla szczura to produkt z wyższej półki jakościowej. Należy postawić na karmy dla szczurów z oferty producentów, którzy do produkcji pokarmu używają naturalnych i świeżych składników. Jedzenie dla szczura musi bazować na zbożach (m.in. pszenica, żyto, jęczmień, proso, owies, ryż, nasiona słonecznika, kasza jaglana, soczewica). Taka karma dla szczura zawiera w sobie mieszanki zbóż. Dzięki temu do organizmu zwierzęcia trafiają niezbędne składniki odżywcze, węglowodany, białka, witaminy czy minerały. Jednocześnie ziarna są twarde, a więc gryzoń może ścierać swoje siekacze.

  Jeżeli nie wiecie Państwo, czym karmić szczura domowego, wskazujemy właśnie na specjalistyczną karmę. Proszę pamiętać, że dobre karmy dla szczurów zawierają w sobie do 80% węglowodanów, 20% białka i po ok. 5% tłuszczów oraz włókna. Pokarm w tej formie powinien stanowić nawet 80% udziału w diecie. Pozostałe 20% to warzywa i owoce. Oczywiście, co jakiś czas swojemu gryzoniowi można zafundować jakieś przysmaki szczurów (np. drobiowe mięso, owady, ryby, orzechy, jogurty).

  Przysmaki i karmy dla szczurów w sklepie Zoona

  Jako sklep zoologiczny Zoona.pl stawiamy wyłącznie na najlepsze karmy dla szczurów. Dlatego pokarm w tej formie z naszej oferty jest wolny od różnych ulepszaczy, w tym odpadów przemysłowych, soli, konserwantów, barwników czy polepszaczy smaku. Zajmujemy się sprzedażą karm dla gryzoni od cenionych producentów, którzy korzystają z naturalnych składników, nie uwzględniając w mieszankach żywności modyfikowanej genetycznie. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na karmę lub dowolny przysmak szczura z oferty Zoona.pl, możecie być pewni, że będzie to wartościowy i dobrze zbilansowany pokarm.

  Zapraszamy też do zapoznania się z innymi produktami z naszej oferty. Mamy nie tylko karmy, ale także różne akcesoria dla gryzoni, w tym właśnie szczurów. Karmę w klatce można podawać na miseczce lub z wykorzystaniem dozownika. Z kolei dostęp do świeżej wody zapewni poidło dla gryzoni. Zapraszamy na Zoona.pl!