Siamese

Karma dla kotów rasy Siamese: dopasowana dieta dla smukłej sylwetki i błyszczącego futra. Odżywki idealne dla aktywnego, siamskiego towarzysza.

Bestsellery

Wyświetlanie jednego wyniku

Siamese, czyli kot syjamski – jak wygląda, hodowla, karma dla kota syjamskiego

Głównie z uwagi na to, jak wygląda kot syjamski, jest to rasa bardzo lubiana przez hodowców. Jesteśmy przekonani, że koty tego gatunku będą wywoływać również uśmiech na Państwa twarzy. Proszę pamiętać, że koty syjamskie to zwierzęta bardzo pewne siebie, które uwielbiają znajdować się w centrum uwagi. Dlatego hodowla kotów syjamskich wymaga zaangażowania odpowiedniej ilości czasu. Same zwierzęta uwielbiają towarzystwo swoich opiekunów, dobrze czują się również w otoczeniu innych zwierząt. Do zalet kotów tej rasy należy też zaliczyć ich wysoką inteligencję. Dzięki temu szybko uczą się komend wydawanych przez właścicieli, w czym oczywiście pomagają najróżniejsze przysmaki dla kotów.

Ile żyją koty syjamskie?

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na koty syjamskie, są to zwierzęta długowieczne, które potrafią dożyć nawet 20 lat. Oczywiście wiele zależy od tego, jak właściciel dba o domowego pupila. Na pewno bardzo ważne jest przestrzeganie diety kotów syjamskich, które mają ogromny apetyt. Jeżeli zadbacie Państwo o właściwą dietę kota syjamskiego, ewentualne problemy zdrowotne wiążą się ze schorzeniami genetycznymi (m.in. wrodzone wady wzroku, oczopląs, mukopolisacharydoza typu VI).

Jaka karma dla kota syjamskiego?

Podstawą żywienia kotów rasy siamese jest właściwy pokarm. Jako że koty syjamskie często znaczą swój teren, ich właściciele wielokrotnie decydują się na sterylizację swoich zwierząt. Wówczas najlepsza karma dla kota syjamskiego będzie pokarmem dedykowanym zwierzętom po sterylizacji, ewentualnie również z tendencją do nadwagi. Dzięki temu kot nie przybierze na masie, co jest kluczowe dla jego dobrego stanu zdrowia.

Sama karma dla kotów syjamskich jest różna w zależności od wieku zwierzęcia. Na pewno kot syjamski starego typu, jakim jest senior, potrzebuje innej karmy niż małe koty syjamskie. Jednak niezależnie od potrzeb żywieniowych kotów tej rasy najlepsze karmy w głównej mierze składają się z mięsa (m.in. kurczak, indyk, królik) z dodatkiem warzyw. Oprócz składników odżywczych do organizmu zwierzęcia muszą trafiać witaminy. Tutaj pomogą specjalne suplementy dla kotów syjamskich. Unikać należy natomiast karm, które obciążają układ pokarmowy zwierząt, a więc bogatych w węglowodany, cukier, sól czy konserwanty.

Zaleca się, aby była to karma mokra dla kota syjamskiego. Jest ona bardziej smakowita i pozwala uniknąć odwodnienia oraz choroby nerek. Wilgotna karma ma też większą objętość niż suche pożywienie, a więc jej spożywanie w większym stopniu zapobiega nadwadze. Jeżeli jest to sucha karma dla kota syjamskiego, obowiązkowo powinna być pozbawiona zbóż.

Akcesoria i karmy dla kotów syjamskich w sklepie Zoona

Jeżeli zależy Państwu, aby koty syjamskie karmić w sposób optymalny dla stanu ich zdrowia, aktywności oraz wieku, zapraszamy do sklepu Zoona. W naszym asortymencie zebraliśmy bardzo różny pokarm dla kotów tej rasy. Mamy tutaj suche i mokre karmy dla kotów syjamskich. Polecamy również liczne suplementy i przysmaki dla kotów. Warto stosować m.in. suplementy dla kotów na wzrok. Widzenie poprawiają też karmy, które w swoim składzie zawierają taurynę, witaminę A czy olej z łososia.

W sklepie Zoona mamy też liczne akcesoria dla kotów. To wiele różnych produktów, które pomogą zachować koty w dobrym zdrowiu i kondycji. Oferujemy liczne akcesoria spacerowe (m.in. szelki dla kota, smycze, obroże), ale też zabawki, drapaki i wiele więcej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupów na Zoona.pl!