Karma dla koszatniczki

Karma dla koszatniczki: zbilansowane składniki, by Twoja koszatniczka była pełna energii. Doskonałe połączenie smaków i wartości odżywczych!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Karma dla koszatniczek – co jedzą koszatniczki?

  Hodowla koszatniczek jest dosyć wymagająca. Wprawdzie są to gryzonie coraz popularniejsze w Polsce, ale wciąż daleko im do popularności na przykład chomików, mszy, królików czy świnek morskich. Jeżeli interesuje Państwa hodowla tych gryzoni, musicie zwrócić uwagę na to, co je koszatniczka. Tymczasem pod względem żywienia jest to gryzoń naprawdę wymagający. Przy komponowaniu karm dla koszatniczek producenci muszą uważać szczególnie na nadmiar cukru.

  Na szczęście nasi Klienci mogą spać spokojnie. Każdy hodowca koszatniczek znajdzie u nas bardzo różną karmę dla gryzoni tego gatunku Jak się możecie Państwo przekonać, karma dla koszatniczek w naszej ofercie jest bardzo szeroko dostępna. Zawsze są to produkty z oferty renomowanych i najlepszych producentów na rynku. Pokarm dla koszatniczki z oferty sklepu Zoona to m.in. doskonale zbilansowana karma, która zawiera w sobie wszelkiego rodzaju zioła, trawy czy siano dla gryzoni.

  Z czego składa się karma dla koszatniczki?

  Wielu hodowców zastanawia się, co mogą jeść koszatniczki. W tym miejscu należy odnieść się do ich naturalnego występowania (Andy w Ameryce Południowej). Proszę pamiętać, że w środowisku naturalnym przede wszystkim ogryzają one z kory drzewa i krzewy. Dlatego warto im podawać gałęzie, szczególnie że służą one gryzoniom również do ścierania zębów. Optymalnie jeżeli są to drzewa owocowe i liściaste (m.in. jabłoń, grusza, wierzba, lipa, brzoza).

  Oczywiście jedzenie dla koszatniczek nie musi sprowadzać się tylko do gałązek. Przede wszystkim warto postawić na doskonale zbilansowaną karmę dla koszatniczek. Składa się ona m.in. w następujących elementów:

  • Włókno roślinne – od 35 do 60% włókna, na przykład w formie dobrej jakości siana (np. z trawy tymotka lub lucerny).
  • Węglowodany – wysoki poziom węglowodanów w karmie jest szkodliwy dla przewodu pokarmowego, zwłaszcza że wiele cukrów i skrobi mają spożywane przez koszatniczki rośliny. Zewnętrznie ograniczyć należy więc podawanie owoców. W niewielkich ilościach można natomiast podawać niegotowane, ale obrane ziemniaki, marchew, brokuły czy pietruszkę. Bardziej zalecane są mniszek lekarski, koniczyna, babka lancetowata czy zioła doniczkowe.
  • Białko – w ilości do 50% białka surowego oraz do 1,5% lizyny.
  • Tłuszcz – dobra karma dla koszatniczki jest uboga w orzechy, ziarna słonecznika czy nasiona lnu, które są bogate w tłuszcze. Źle przyswajają one także ziarna zbóż. Pokarm koszatniczki powinien zawierać do ok. 10% tłuszczu surowego i 5% kwasu linolowego.
  • Minerały – niezbędne dla prawidłowego rozwoju koszatniczek. Dodatkowo można postawić na suplementy dla gryzoni, które podaje się szczurom.
  • Witaminy – podobnie jak w przypadku minerałów, również witaminy należy podawać w ilości zbliżonej, jak jest to w przypadku innych gryzoni – głównie szczurów i myszy.

  Dziennie dorosła koszatniczka zjada do 25 g pokarmu. Proszę pamiętać także o wodzie (do 15 ml na dobę). Powinna ona być świeża i najlepiej wymieniana każdego dnia, obowiązkowo z umyciem poidła dla gryzoni.

  Karma dla koszatniczek w sklepie Zoona.pl

  Jeżeli gryzoniem w Państwa domu jest koszatniczka, żywienie tego niewielkiego zwierzęcia jest wymagające, ale z nami naprawdę proste. Najbezpieczniej jest podawać im gałązki drzew owocowych. Potrzebna jest też wysokiej jakości karma dla koszatniczek. Znakomity pokarm dla tych gryzoni znajdziecie Państwo w sklepie Zoona. W jednym miejscu zebraliśmy bardzo różne karmy dla tych zwierząt. To gwarancja, że pokarm dla koszatniczek będzie zawierał w sobie wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju gryzoni.

  Polecamy też miski dla gryzoni oraz poidła, a nawet same klatki i akcesoria dla gryzoni. W sklepie Zoona.pl znajdziecie Państwo wszystko, co jest potrzebne do hodowli gryzoni, w tym karmy dla szczurów, myszy, świnek morskich, królików, szynszyli czy właśnie koszatniczek. Zapraszamy do zakupów!