Grzebienie, zgrzebła, czesanie kota

Grzebienie i zgrzebła dla kota: dbałość o piękne futro. Narzędzia do skutecznego czesania, eliminujące kołtuny i zapewniające komfort mruczkowi.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego czesanie kota jest takie ważne?

Czesanie kota to jedna z tych czynności, których nie należy zaniedbywać. Jeżeli będziesz regularnie wyczesywać swojego futrzaka, korzyści z tej czynności pielęgnacyjnej kota odniosą obie strony – Ty i Twój sierściuch. Do największych zalet czesania kota należą m.in.:

  • zmniejszenie ilości kocich włosów (mniej sierści w domu m.in. na meblach, dywanach itp.),
  • poprawa kondycji sierści kota (nowe, lśniące i wytrzymałe włosy zamiast obumarłych),
  • mniej kul włosowych gromadzących się w kocim przełyku,
  • zapobieganie tworzeniu się nieestetycznych kołtunów,
  • usuwanie różnego typu zanieczyszczeń.

Czym czesać kota – grzebień, zgrzebło czy szczotka do sierści kota?

Oczywiście czesanie futrzaka musisz przeprowadzić z wykorzystaniem do tego odpowiednich kocich akcesoriów. Wychodzimy z pomocą, ponieważ w sklepie Zoona.pl mamy artykuły do strzyżenia kota, ale również jego pielęgnacji, w tym wyczesywania. Produkty, jakie znajdziesz w naszej ofercie to m.in.:

  • szczotka do wyczesywania kota,
  • grzebień do czesania kota,
  • zgrzebło dla kota (grzebień poprzeczny),
  • rękawica do czesania kota,
  • furminator dla kota.

Jak wyczesać kota o krótkiej sierści?

Pamiętaj, że wybór odpowiedniego akcesorium do czesania kota jest bardzo ważny. Jeżeli Twój kot ma krótką sierść, nie oznacza to, że nie mogą się na niej tworzyć kołtuny. Jeżeli zaniedbasz ten zabieg pielęgnacyjny, konieczne może być strzyżenie kota.

Dla futrzaków z krótką sierścią dobra będzie szczotka dla kota pudlówka, która skutecznie usuwa martwe włosy. Sprawdzi się też furminator dla kotów. To specjalna maszynka będąca rodzajem trymera. Używaj jej nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Jeżeli kot nie ma podszerstka, egzamin zda również gumowa rękawiczka do czesania kota.

Jak czesać kota długowłosego?

W przypadku futrzaków z długą sierścią postaw na odpowiedni grzebień do czesania kota. Niech będzie to grzebień metalowy i ma szeroko rozstawione zęby. Nie korzystaj z grzebieni z ostrymi ząbkami, ale możesz zainwestować w grzebień dla kota z dwustronną końcówką. Z jednej strony ma on szeroko rozstawione ząbki, z drugiej – zęby ułożone bardzo gęsto, które pomagają wyczesać obumarłe włoski.

Obowiązkowe jest też zgrzebło dla kota. Niech będzie to specjalna szczotka dla kota długowłosego z metalowymi i zagiętymi drucikami, najlepiej zakończonymi kuleczkami z tworzywa sztucznego. Dzięki temu sierść będzie wyglądać jeszcze estetyczniej. Z kolei w usuwaniu puchowych włosów najlepiej sprawdzi się furminator, również używany nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Jesteśmy przekonani, że w sklepie Zoona.pl znajdziesz akcesoria dla kotów, które ułatwią rozczesywanie ich sierści i usuwanie starych włosków. Sprawdź naszą ofertę i wybierz odpowiednie narzędzia. Niech zawsze będzie to najlepsza szczotka dla kota przeznaczona do długości futerka Twojego pupila. Pamiętaj, że przy problematycznej i zaniedbanej szacie kota możesz użyć specjalnych odżywek i pudrów. Dzięki nim nie będziesz szarpać sierści czworonoga.

Szczotka dla kota do wyczesywania sierści

Każdy właściciel czworonoga wie jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja jego sierści. Czesanie kota to jedna z ważniejszych czynności, które musimy robić aby sierść naszego pupila była zdrowa i lśniąca. W ofercie naszego sklepu przedstawiamy najlepsze grzebienie dla kotów, które spełnią wszystkie wymagania. Szczotka dla kota powinna być odpowiednio dobrana pod kątem włosia nie tylko grzebienia ale także sierści naszego kota.

Grzebień i zgrzebło czy szczotka dla kota długowłosego?

Czym czesać kota?

Czesanie kota to dla Ciebie udręka? Możliwe, że nie masz odpowiedniego sprzętu. Odpowiednia szczotka do wyczesywania kota to podstawa. W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór produktów z kategorii szczotka dla kota. Posiadamy grzebienie dla kotów najwyższej jakości i niskiej cenie. Serdecznie zapraszamy.