KRKA Fypryst 134mg/1,34ml pies 10-20kg 1 pipeta

Producent:KRKA

Dostępne - Wysyłka w 24h

11,70 

+

Zobacz również

Pokaż więcej

Kupowane razem

Produkty KRKA

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Fypryst 134mg to krople do walki z pchłami i kleszczami u psów o wadze od 10 do 20 kg. Produkt zawiera substancję czynną – fipronil, który działa owadobójczo i roztoczobójczo, niszcząc pasożyty poprzez blokowanie transferu jonów chlorowych przez błony komórkowe, co prowadzi do niekontrolowanej aktywności ośrodkowego układu nerwowego i śmierci owadów lub roztoczy. Fipronil gromadzi się w tłuszczowej strukturze skóry i mieszkach włosowych, skąd jest sukcesywnie wydzielany na powierzchnię skóry i sierści, co zapewnia długotrwałe działanie produktu. Opakowanie zawiera jedną pipetę o pojemności1,37ml preparatu.

Fypryst może być stosowany jako element profilaktyki przeciw owadom lub jeden z kroków w leczeniu alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS) u psów. Składniki produktu wykazują działanie przeciwko kleszczom Ixodes spp., szczególnie Ixodes ricinus, które mogą przenosić niebezpieczną dla czworonogów boreliozę. Produkt kontroluje inwazję wszołów z gatunku Trichodectes canis . Przeznaczony do zewnętrznego stosowania na skórę poprzez nakrapianie. Wykazuje skuteczne działanie przeciwko pchłom przez 2 miesiące i przeciwko kleszczom przez 4 tygodnie ( w zależności od poziomu presji środowiska)

Kluczowe cechy produktu Fypryst 134mg:

chroni psy przed inwazją pasożytów na skórze
może być stosowany jaki element leczenia alergicznego pchlego zapalenia skóry
aktywny przeciwko kleszczom Ixodes spp. i wszołom
długotrwała ochrona przeciwko pchłom do 2 miesięcy
okres działania przeciwko kleszczom: 1 miesiąc
dla dorosłych psów o wadze od 10 do 20kg
dla szczeniąt od 8 tygodnia życia (lub ważących więcej niż 2 kg)
wygodny w stosowaniu: pipetka z kroplami typu spot on
Wskazania do stosowania:

zapobieganie inwazji kleszczy
zapobieganie inwazji pcheł
zapobieganie inwazji wszołów
leczenie alergicznego pchlego zapalenia skóry
Przeciwwskazania:

nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 8 tygodni lub ważących mniej niż 2 kg.
nie stosować produktu u zwierząt chorych (cierpiących na choroby układowe, gorączkę) lub u zwierząt w okresie rekonwalescencji.
nie stosować produktu u królików ze względu na ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, a nawet śmierci.
produkt jest przeznaczony do stosowania u psów. Nie należy go stosować u kotów ze względu na ryzyko przedawkowania.
Sposób podania i dawkowanie:
Przed zastosowaniem dokładnie przeczytaj ulotkę, dołączoną do opakowania. Należy wyjąć pipetkę jednodawkową z opakowania. Trzymając pipetkę w pozycji pionowej, odkręcić i zdjąć końcówkę. Odwrócić końcówkę i umieścić drugim końcem na pipetce. Nacisnąć i przekręcić końcówkę, aby przebić zamknięcie, po czym zdjąć ją z pipetki. Odgarnąć sierść zwierzęcia na grzbiecie pomiędzy łopatkami tak, aby widoczna była skóra. Przyłożyć koniec pipetki do skóry i kilkukrotnie ścisnąć, w celu wyciśnięcia jej zawartości bezpośrednio na skórę. Nie należy kąpać psa przez 2 dni po nałożeniu kropli i nie częściej niż raz w tygodniu.

Wskazówka:
Zaleca się comiesięczne podawanie produktu w przypadku wysokiego ryzyka powtarzających się inwazji pcheł, jeżeli pies jest uczulony na ukąszenia pcheł oraz w przypadku koniecznej kontroli inwazji kleszczy lub częstych kąpieli psa z użyciem szamponów hipoalergicznych lub zmiękczających. W obszarach, w których nie istnieje poważne zagrożenie inwazją pcheł i kleszczy, produkt Fypryst roztwór do nakrapiania może być podawany co drugi lub trzeci miesiąc.

Składniki:

Substancja czynna: Fipronil 134 mg
Substancje pomocnicze: Butylohydroksyanizol (E320) 0,27mg, Butylohydroksytoluen (E321) 0,13mg
Produkt OTC – wydawany bez przepisu lekarza.