Dermatologia kotów

Dermatologia kotów karmy weterynaryjne: pokarmy wspierające zdrowie skóry i sierści. Profesjonalna troska o skórę Twojego kota!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 13

  Choroby skórne kotów – jakie karmy dermatologiczne podawać?

  Problemy dermatologiczne, zmiany i choroby skórne u kotów mogą mieć różne podłoże, ale ich objawy są podobne. Kiedy kot często się drapie, podgryza lub wylizuje, może to oznaczać, że cierpi on na choroby skóry, które wymagają wizyty u weterynarza i wdrożenia leczenia. Karma dermatologiczna dla kota wspomaga leczenie i łagodzi objawy. można ją podawać przez czas trwania choroby, a także profilaktycznie.

  W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy wysokogatunkowe karmy na choroby skórne u kota, a także mnóstwo akcesoriów pomocnych w wychowaniu i utrzymaniu zwierzęcia w dobrej kondycji. U nas znajdą Państwo karmy weterynaryjne oraz inne produkty i artykuły dla kotów. Nie mogło zabraknąć takich marek jak Hill’s, Purina czy Specific. Posiadamy również karmy dla kotów z chorą wątrobą, nerkami, pęcherzem moczowym czy zębami. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i udanych zakupów!

  Karma na zmiany i choroby skórne u kota – skład

  Karma dermatologiczna dla kota dostępna w sklepie internetowym Zoona.pl zawiera składniki, które korzystnie wpływają na procesy trawienne i wspierają naturalną barierę skórną i zdrowie sierści. Karma na problemy skórne u kota powinna zawierać odpowiednio zbilansowaną zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które pomagają w utrzymaniu skóry w najlepszej kondycji. Witamina E będzie chroniła przed wolnymi rodnikami i ich negatywnym wpływem. Witamina C, jako naturalny antyoksydant, wspomaga również produkcję kolagenu i pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego.

  Karma na problemy, zmiany i choroby skórne u kota zawierająca wyciągi roślinne i ziołowe, na przykład z rumianku, ma działanie antyseptyczne i łagodzące podrażnienia. Jeśli dieta nie zawiera wszystkich makro i mikroelementów i witamin, to wsparciem przy problemach dermatologicznych będzie odpowiednia suplementacja.

  Bezpieczna i smaczna karma dermatologiczna dla kota

  Karma dermatologiczna dla kota polecana jest szczególnie w trakcie początkowego leczenia kotów ze wszystkimi chorobami skóry, niepożądanymi reakcjami pokarmowymi, z objawami skórnymi lub ze strony przewodu pokarmowego, może też być stosowania jako dieta eliminacyjna.

  Karma na problemy skórne u kota działa korzystnie na koty z zaburzeniami dermatologicznymi o podłożu innym niż alergiczne. Zawiera specjalnie oczyszczony z wszelkich pozostałości białka olej rybi, jako źródło kwasów tłuszczowych omega-3, które regenerują skórę i chronią ją przed rozwojem chorób. Dl-metionina, czyli aminokwas egzogenny, jest niezbędna do regulacji procesów przemiany materii. Witaminy, tauryna, pierwiastki śladowe i beta-karoten pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie oraz poprawić wygląd sierści.

  Podstawowe żywienie warto dodatkowo uzupełniać o witaminy i suplementy na skórę i sierść dla kota, które również znajdą Państwo w sklepie Zoona.pl. Zapraszamy!