Czyszczenie zębów psa

Czyszczenie zębów psa: Akcesoria i preparaty dla higieny jamy ustnej twojego psa. Chron przed chorobami dziąseł i nieświeżym oddechem.

Bestsellery

Wyświetlanie 1–36 z 37 wyników

  Czyszczenie zębów psa – środki do czyszczenia zębów

  Problemy z uzębieniem dotyczą większości psów, zwłaszcza w starszym wieku. Mogą to być choroby dziąseł spowodowane odkładaniem się płytki nazębnej czy próchnica. W specjalistycznym sklepie internetowym dla zwierząt Zoona.pl oferujemy szeroki wybór żeli, pas i gryzaków do czyszczenia zębów dla psów w każdym wieku. Higiena jamy ustnej psa odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego warto wykonywać ją regularnie. Jeśli pupil nie jest fanem zabiegów pielęgnacyjnych, wystarczy wybrać odpowiednią dla niego metodę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, wśród której znajdują się karmy weterynaryjne czy zabawki dla psa.

  Gryzaki, żele i pasta do zębów dla psa

  Środki do czyszczenia zębów psa pomagają zniwelować odkładanie się kamienia nazębnego i zachować zdrowe zęby przez całe życie. Pies ma w pysku liczne bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemny oddech oraz powstawanie bolesnych i trudnych do leczenia stanów zapalnych. Stosując profilaktykę i odpowiednio dobrane żele do zębów dla psa, można zapobiegać chorobom zębów. Kamień nazębny jest przyczyną zapalenia dziąseł i paradontozy, a także negatywnie wpływa na pracę innych narządów. Jeśli nie są Państwo w stanie usunąć kamienia za pomocą środków do czyszczenia zębów, to należy skorzystać z pomocy lekarza weterynarii, który usunie go podczas zabiegu pod narkozą.

  Gryzaki do czyszczenia zębów dla psa mają jadalne nadzienie, dlatego są chętnie żute przez zwierzęta. Specjalne wypustki masują dziąsła i z łatwością docierają do zębów trzonowych. Ograniczają powstawanie kamienia nazębnego, a ich kształt zachęca do wspólnych zabaw z psem.

  Higiena jamy ustnej psa, czyli jakie środki do czyszczenia zębów u psa wybrać?

  Najskuteczniejszą metodą dbania o higienę jamy ustnej psa jest tradycyjny zestaw – szczoteczka i pasta do zębów dla psa. W naszym sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy produkty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Hartz, Dental Fresh czy Eurowet. Środki do czyszczenia zębów psa są w 100 proc. bezpieczne dla zwierząt i zawierają naturalne składniki.

  Pasty do zębów dla psa i żele do zębów dla psów odświeżają oddech, nie podrażniając wrażliwego układu pokarmowego zwierzaka. Są też smaczne i aromatyczne, aby zachęcić psa do czyszczenia i pielęgnacji. Pasta ma zazwyczaj konsystencję żelu, łatwo się rozprowadza i skutecznie chroni zęby oraz dziąsła. Szczoteczki dostępne są w różnych wariantach. Niektóre są jednostronne i wyglądają jak te przeznaczone dla ludzi, inne mają z jednej strony mniejszą, a z drugiej większą końcówkę. Mniejszą czyści się zęby tylne, do których trudno się dostać, natomiast większa dba o zęby przednie. W przypadku szczeniąt i mniejszych psów przydatna może się okazać szczoteczka nakładana na palec.