Cukrzyca u psa

Cukrzyca u psa karmy weterynaryjne: zbilansowane rozwiązania dla stabilnego poziomu cukru. Wspomagaj zdrową dietę i kontrolę choroby z nami

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

  Leczenie i profilaktyka cukrzycy u psów

  Cukrzyca to choroba metaboliczna, w której występuje zaburzenie przemiany węglowodanów, białek i tłuszczy. Przewlekłe podwyższenie poziomu glukozy we krwi najczęściej dotyka psy w starszym wieku. Wśród ras, które znajdują się w grupie ryzyka, są yorkshire terriery, sznaucery miniaturowe, pudle i jamniki. Cukrzyca ma często podłoże genetyczne, ale także do jej rozwoju mogą przyczynić się infekcje bakteryjne, wirusowe czy zapalenie trzustki. Jeśli zauważą Państwo, że pies ma wzmożone pragnienie połączone z większą częstotliwością oddawania moczu albo zmienia się jego wygląd i samopoczucie, staje się on ospały, jego sierść ma gorszą kondycję lub nie chce się bawić, to może to oznaczać, że cierpi na cukrzycę. To pierwsze sygnały, z którymi należy udać się do lekarza weterynarii. Zleci on badania krwi i moczu oraz pogłębioną diagnostykę, aby ustalić stopień zaawansowania choroby. Karma weterynaryjna dla psa z cukrzycą to podstawowa dieta, która wspomaga leczenie polegające na podawaniu zwierzętom insuliny.

  Odpowiednia karma dla psa chorego na cukrzycę

  Karma dla psa z cukrzycą to sposób na poradzenie sobie z wieloma problemami towarzyszącymi tej chorobie. Karma dla psów cukrzyków charakteryzuje się niską zawartością tłuszczów oraz z wysoką zawartością włókien, które sprawiają, że dostarczamy zwierzęciu niskoenergetyczny posiłek. Wspomaga ona odchudzanie, a apetyt psa jest zaspokojony. Kwasy tłuszczowe omega-3 działają na ruchomość stawów oraz poprawiają kondycję sierści i skóry. L-karnityna jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych i dba o spalanie tłuszczu oraz zachowanie odpowiedniej tkanki mięśniowej. Zboża zawarte w karmie dla psów z cukrzycą o wysokiej zawartości włókien i niskim poziomie glukozy, takie jak pszenica czy owies, utrzymują odpowiedni poziom glukozy we krwi zwierzęcia.

  Karmy dla psów z cukrzycą – jaką wybrać?

  Mokra karma dla psa z cukrzycą to na przykład 4Vets Natural. Dostępna jest w 400 g puszce i stanowi pełnowartościowy, dietetyczny posiłek dla psów z cukrzycą i nadwagą. Jest także pomocna w profilaktyce cukrzycy, co ma niezwykle ważne znaczenie, zwłaszcza u zwierząt po sterylizacji. Produkt ten zawiera wysokiej jakości mięso, wypełniacz w postaci ziemniaków, a także olej lniany, olej z łososia oraz mnóstwo witamin i pierwiastków wspomagających leczenie cukrzycy.

  Karma dla psów z cukrzycą zawiera niewielką ilość białka i tłuszczów, przyczyniając się do poprawy samopoczucia zwierzęcia. Jod wspomaga pracę tarczycy, której zaburzenia często stanowią powikłania cukrzycy. Aktywność fizyczna pozwala na spożytkowanie nadmiaru energii i wspomaga utrzymanie cukru na stałym poziomie. Ważne jest, aby pies miał zapewniony umiarkowany wysiłek fizyczny w określonych godzinach. Co nie oznacza, że nie możemy się z nim bawić wtedy, kiedy przyjdzie nam ochota. Dieta cukrzyków musi charakteryzować się stałą wartością energetyczną oraz zbilansowaną zawartością substancji odżywczych. W utrzymaniu diety pomogą również witaminy dla psów i zdrowe suplementy diety.