Cukrzyca u kota

Cukrzyca u kota karmy weterynaryjne: specjalistyczne pokarmy dla kotów z cukrzycą. Dbaj o zdrowie swojego pupila!

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

  Cukrzyca u kota – karmy weterynaryjne – profesjonalne wsparcie leczenia

  Cukrzyca u kota może dotknąć zwierzęta w różnym wieku. Wpływa na zaburzenia przemiany węglowodanów, białek i tłuszczy. Jeśli kot ma stale podwyższony poziom glukozy we krwi, to może się to przyczynić do częstych infekcji bakteryjnych, wirusowych, a nawet doprowadzić do zapalenia trzustki. Jeśli zwierzę odczuwa nadmierne pragnienie, jest ospałe i niechętne do zabawy, a jego sierść jest w gorszej kondycji, to koniecznie należy się z nim udać do weterynarza. Podstawowe badanie krwi oraz moczu pozwoli określić zaawansowanie choroby i wdrożyć natychmiastowe leczenie. Karma dla kota z cukrzycą to dieta wspomagająca leczenie weterynaryjne.

  Cukrzyca u kota – jaka karma dla kota diabetyka będzie najlepsza?

  Karma dla kotów z cukrzycą zawiera mniejszą ilość białka i tłuszczów, dzięki czemu przyczynia się do polepszenia stanu zdrowia i zmniejszenia konsekwencji choroby. Niektóre produkty zawierają jod wspomagający pracę tarczycy, gdyż cukrzyca może przyczynić się do zaburzeń jej działania. Zwierzak cierpiący na cukrzycę powinien częściej się ruszać, ponieważ aktywność fizyczna ułatwia utrzymanie cukru na stałym poziomie. Podobnie jak karmy na odchudzanie, tak i karma diabetic dla kota, zawiera niską ilość tłuszczu, a wysoką włókien. Te ostatnie sprawiają, że posiłek jest niskoenergetyczny, a jednocześnie zwierzę nie odczuwa głodu. Nawet niewielka ilość karmy daje uczucie sytości i pozwala utrzymać prawidłową wagę kota. Karma dla kota cukrzyka może też zawierać inne składniki wspomagające leczenie cukrzycy i innych schorzeń.

  Na co zwrócić uwagę, wybierając karmę dla kotów z cukrzycą?

  Karma diabetic dla kota może zawierać l-karnitynę, która jest odpowiedzialna za transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych i odpowiednie spalanie tłuszczu przy zachowaniu tkanki mięśniowej. Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 działają korzystnie na cały organizm kota, w tym także na stawy, sierść i skórę. Zboża, takie jak pszenica czy owies, mają wysoką zawartość włókien, dzięki czemu utrzymują właściwy poziom glukozy we krwi kota. Karma dla kota diabetyka pobudza metabolizm tłuszczu, który staje się źródłem energii. Zwiększa też wrażliwość na insulinę i zawiera niski poziom węglowodanów.

  W sklepie zoologicznym Zoona.pl oferujemy szeroki wybór karm weterynaryjnych, w tym karmy dla kotów diabetyków, takich marek jak Hill’s, Specific czy Purina. Cukrzyca u kota z naszymi produktami przestanie być problemem dla właściciela. U nas mogą Państwo również kupić artykuły dla kotów wychodzących i domowych takie jak preparaty na pchły u kota, czy witaminy dla kota, albo zabawki do domu takie jak tunele dla kota, wędki czy drapaki.