Choroby nowotworowe

Choroby nowotworowe u kotów – preparaty i produkty dla kotów. Poznaj objawy i metody leczenia, dbając o zdrowie i komfort życia Twojego kota.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

  Choroby nowotworowe u kotów

  Choroby nowotworowe u kotów – poznaj objawy i metody leczenia, dbając o zdrowie i komfort życia Twojego kota. Prezentujemy preparaty dla kotów z nowotworem, jak i produkty, które mogą zapobiegać występowaniu niektórych problemów. Wczesne zdiagnozowanie nowotworu, podobnie, jak w przypadku ludzi, daje szansę na powrót do zdrowia. Jak rozpoznać zagrożenie i co może pomóc podczas prowadzenie leczenia? Zapraszamy Państwa do zapoznania się z produktami, jakie przygotowaliśmy w tym dziale.

  Łagodzenie objawów nowotworowych u kotów

  Z uwagi na introwertyczne usposobienie kotów, zauważenie niektórych objawów choroby nowotworowej u tych zwierząt może być utrudnione. Niektóre z nich są dość charakterystyczne, choć niejednokrotnie mogą świadczyć również o innych dolegliwościach, które znacznie łatwiej wyleczyć. Zawsze jednak warto zachować ostrożność i zdiagnozować przyczyny konsultując się z lekarzem weterynarii.

  Jednym z charakterystycznych symptomów jest powiększenie węzłów chłonnych u zwierząt. Pojawiające się guzy również wymagają szybkiej diagnozy u specjalisty. Wzdęty lub obolały brzuch to kolejne z objawów, jakich nie można lekceważyć. Krwawienia niewiadomego pochodzenia lub przewlekła biegunka i/lub wymioty również należy skonsultować z lekarzem, gdyż mogą być skutkiem nieuleczalnej choroby u kotów. Zaleconą terapię, można również wspierać podawaniem odpowiednio przygotowanych preparatów. W naszym sklepie kupią Państwo mieszankę paszową w tabletkach wspomagającą prawidłowe odżywianie, dla osobników ze zdiagnozowanym nowotworem i ras predysponowanych do wystąpienia nowotworu.

  Terapia przeciwnowotworowa kota

  Zalecone leki, przeprowadzone zabiegi chirurgiczne czy inne rodzaje terapii przeciwnowotworowej kota mogą znacznie osłabić jego kondycję. Podawanie środków wspomagających jak suplementy i witaminy dla kota wzmacnia organizm i jednocześnie zwiększa jego siły obronne. Jedną z naturalnych substancji pochodzenia roślinnego jest trans-resweratrol, który bierze udział w procesach neutralizowania wolnych rodników. Hamuje również postępowanie choroby nowotworowej. Inną substancją używaną w preparatach jest kwercetyna posiadająca właściwości antyoksydacyjne, przeciwzapalne i antyangiogenne. Hamuje rozwój komórek nowotworowych w organizmie zwierząt i stymuluje do działania układ immunologiczny odpowiedzialny za eliminację niebezpiecznych komórek.

  Dodatek witaminy E – silnego antyoksydantu – zapobiega uszkodzeniom DNA i błon komórkowych, które mogą prowadzić do procesów nowotworowych. Właściwości antynowotworowe wykazuje także dodawany do preparatów selen, który wzmaga aktywność cytotoksyczną limfocytów wobec komórek nowotworowych.

  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktów, które przygotowaliśmy na stronach zoona.pl i wybrania preparatów najlepiej dostosowanych do potrzeb Państwa kotów. Oferujemy również wszystko, co najważniejsze dla kota w domu, jak i podczas podróży czy spacerów.