Alergia i dermatologia u psa

Alergia może wpłynąć na pogorszenie jakości życia psa. Wybierając wysokiej jakości karmy hipoalergiczne na Zoona.pl, można zmniejszyć ryzyko alergii.

Wyświetlanie 1–36 z 37 wyników

  Alergia i dermatologia u psa

  Alergie u psów mogą mieć różne podłoże, dlatego należy wybrać karmę dostosowaną do potrzeb zwierzęcia. Jeśli pies często się drapie, podgryza lub wylizuje, może to oznaczać, że cierpi on na choroby skóry, które wymagają leczenia. Z drugiej strony psy zmagają się także z alergiami pokarmowymi, u których podstaw leżą zaburzenia przyswajania niektórych pokarmów. Problemy alergiczne i dermatologiczne u zwierząt wymagają konsultacji z lekarzem weterynarii. Pomoże on w leczeniu oraz niwelowaniu skutków, jednak może również pomóc w ustaleniu prawidłowej diety. W sklepie internetowym Zoona.pl oferujemy karmy dla psów cierpiących na alergie pokarmowe i skórne, opracowane przez znanych producentów. Wysokiej jakości karma dla psów alergicznych będzie nieocenioną pomocą podczas leczenia, jednak można także stosować ją profilaktycznie.

  Karmy dedykowane psom z alergiami

  Karma dla psa z alergią skórną powinna zawierać składniki wpływające na prawidłowe trawienie, a także recepturę wspierającą naturalną barierę skórną i zdrowie sierści. Zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 pomaga zachować zdrowy układ pokarmowy i skórę, a witamina E będzie chroniła przed wolnymi rodnikami i ich negatywnym wpływem. Z kolei witamina C to naturalne antyoksydanty. Wyciągi z różnych ziół i roślin mają działanie antyseptyczne i łagodzące podrażnienia. Uzupełnieniem codziennej diety mogą być różnego rodzaju suplementy i preparaty witaminowe, przeznaczone dla alergików.

  Karma dla psa z alergią pokarmową to na przykład Hills Canine Z/D Ultra Allergen Free. Ta pełnowartościowa karma dietetyczna ogranicza występowanie nietolerancji pokarmowych. Karma na alergię dla psa zawiera specjalnie wybrane źródła białka i węglowodanów, takie jak hydrolizat białka i ziemniaki, które zapobiegają występowaniu niepożądanych reakcji na pokarm. Dodatek nienasyconych kwasów tłuszczowych wspomaga funkcje ochronne skóry.

  Skład jest najważniejszy

  Karma dermatologiczna dla psa zawiera składniki mineralne, oleje i tłuszcze, wysokiej jakości mięso oraz dl-metioninę, czyli aminokwas egzogenny niezbędny do regulacji procesów przemiany materii. Karma dla alergików może zawierać także cynk i miedź, które pomagają utrzymać skórę w dobrym stanie oraz poprawić wygląd sierści. Ponadto wspomaga ona odporność i chroni przewód pokarmowy, redukując patogenną mikroflorę w jelitach. Zawartość fruktooligosacharydów sprzyja rozwojowi korzystnej mikroflory w jelitach. Karmy na alergię dla psa dostępne w sklepie Zoona.pl pochodzą od renomowanych producentów, którzy opracowują zbilansowane posiłki, dostarczające zwierzętom substancji odżywczych, które wspomagają leczenie problemów zdrowotnych. Właściwa dieta, aktywność fizyczna, a także pielęgnacja, to klucz do zdrowego i szczęśliwego życia każdego zwierzęcia. Poza stosowaniem specjalistycznych karm dla alergików warto też wybrać hipoalergiczne szampony i suplementy diety.