Żołądek i jelita

Żołądek i jelita kota: klucz do zdrowia i samopoczucia. Równowaga układu pokarmowego i zapewnienia codziennego komfortu Twojemu kotu

Bestsellery

Ukłąd pokarmowy – żołądek i jelita kota

Żołądek i jelita kota to nie tylko lepsze samopoczucie, ale wzmocnienie naturalnej odporności organizmu. Tak też jest u kotów, które spożywając różnego typu pożywienie, karmy mokre dla kotów i przysmaki dla kota mogą je tolerować lepiej lub gorzej. Najbardziej powszechne zaburzenia żołądkowo-jelitowe mijają w ciągu kilku dni. Gorzej, jeśli przytrafi się zapalenie jelit u kota. Leczenie i rekonwalescencja mogą być wówczas długie i kosztowne. Warto dlatego zadbać o profilaktykę i o prawidłową mikroflorę w układzie pokarmowym od najwcześniejszych lat, aby procesy trawienne przebiegały bezproblemowo, a kot cieszył się dobrą kondycją i samopoczuciem. W takim celu warto zakupić i stosować odpowiedni probiotyk dla kota. Sklep Zoona.pl oferuje różne rodzaje probiotyków w postaci proszków, past lub tabletek. Zapraszamy do zapozania się z nasza całą ofertą.

Zapalenie żołądka u kota – jak przebiega leczenie?

Trawienie i wchłanianie pożywienia może czasem przebiegać nieprawidłowo. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe wywołują czasami wzdęcia, bóle brzucha, a także biegunkę lub wymioty. Koty nie chcą przyjmować pokarmów i stają się osowiałe. Jeśli to tylko sporadyczna sytuacja, to problemom można szybko zaradzić, stosując doraźne leczenie i lekkostrawną dietę. Jeśli jednak problem i dolegliwości się powtarzają koniecznie należy zasięgnąć porady lekarza weterynarii.

W sklepie zoona.pl przygotowaliśmy preparaty wspomagające leczenie stanów zapalnych żołądka i jelit u kota. Pomagają także w przypadku biegunek o różnym podłożu. Zarówno tych spowodowanych stresem, zmianą diety jak i po antybiotykoterapii. Zobacz w naszym dziale z probiotykami dla kotów.

Zapalenie jelita u kota – suplementacja, tabletki, pasty

W przypadku częstych rozstrojów żołądka i kłopotów jelitowych, przyczyną mogą być również alergie pokarmowe i nietolerancja pewnych produktów żywnościowych. Dieta eliminacyjna może wyjaśnić przyczyny, a w przypadku przejściowej niestrawności pomogą specjalne preparaty na przykład z glinka kaolinową, ekstraktem z jukki Schidigera i pektyną, które chronią ściany przewodu pokarmowego, wiążą toksyny bakteryjne i produkty fermentacji oraz ułatwiają ich wydalanie z organizmu.

Probiotyk dla kota – kiedy i jak stosować?

Probiotyk dla kota stosujemy tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii i zawsze zgodnie z harmonogramem, który on zaleci. Należy czytać ulotki i w razie wątpliwości zapytać ekspertów.

Proponujemy preparaty w postaci proszku, pasty, tabletek i płynu. Produkty z prebiotykami i probiotykami doskonale regulują i stabilizują florę bakteryjną przewodu pokarmowego. Dodatek mączki chleba świętojańskiego poprawia procesy trawienne, a także działa antybakteryjnie i antywirusowo. W naszym sklepie znajdą Państwo produkty znanych i cenionych firm takich, jak VETEXPERT, DOLFOS, VETFOOD czy EUROVET.

Probiotyk dla kota usprawnia wchłanianie pokarmu

Wśród dostępnych preparatów na żołądek i jelita są także kompleksowo działające środki, które wspierają pracę dwunastnicy i usprawniają procesy wchłaniania substancji odżywczych. W ofercie mamy także rozpuszczalne preparaty stabilizujące równowagę wodno-elektrolitową. Zawierają glukozę oraz witaminę C i są szczególnie zalecane w stanach odwodnienia organizmu i utraty elektrolitów, co zdarza się w trakcie lub po przebytych zaburzeniach trawiennych, a także w upalne dni, w podróży, w okresie rekonwalescencji kotów, jak i podczas długotrwałego wysiłku fizycznego.