W czym kąpać psa?

W czym kąpać psa? Odkryj, jakie narzędzia i akcesoria sprawdzą się najlepiej podczas pielęgnacyjnych chwil z Twoim czworonogiem.

W czym kąpać psa

W czym kąpać psa? To pytanie, które wielu właścicieli czworonogów zadaje sobie, pragnąc dbać o higienę i dobrostan swojego przyjaciela. Biorąc pod uwagę jak bardzo pies potrafi się pobrudzić w czasie spacerów, zwłaszcza, gdy pada deszcz i wszędzie jest błoto, a także, że samodzielnie właściwie nie potrafią zadbać o swoją higienę, regularne kąpanie psa to nasz, opiekunów obowiązek. Z ostatnio opublikowanego na blogu artykułu wiemy już jak kąpać psa i w jaki sposób go do tego przygotować. Jednak, niemniej istotne jest to, po jaki szampon dla psa sięgniemy, zwłaszcza, że na rynku znajdziemy mnóstwo, najrozmaitszych psich kosmetyków. W czym kąpać psa? Jakie znaczenie ma to, jakich szamponów dla psa używamy w trosce o należytą higienę oraz pielęgnację czworonożnego przyjaciela? W końcu – co nurtuje wielu, szczególnie nowych właścicieli – czy można myć psa szamponem dla ludzi?

Kąpanie psa – w czym kąpać psa?

Dbanie o higienę oraz pielęgnację to obowiązek każdego opiekuna zwierzęcia domowego. Tyczy się to szczególnie psów, ponieważ same, nie są w stanie się umyć, jak to w zwyczaju mają chociażby koty. Wobec tego, systematyczne kąpanie psa jest równie ważne, co jego prawidłowe żywienie i spacery na świeżym powietrzu. Na szczęście, o ile od początku będziemy postępowali zgodnie z zaleceniami weterynarzy i behawiorystów nie mamy czym się martwić – nasz pupil zapewne polubi kąpiele. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chodzi o kąpanie psa niezwykle istotne są odpowiednie kosmetyki. W czym wykąpać psa? Spośród dostępnych na rynku, jaki szampon dla psa wybrać i czy można myć psa szamponem dla ludzi?

W czym kąpać psa? Blog

Jaki szampon dla psa wybrać?

W czym kąpać psa? Otóż to, po jaki szampon dla psa sięgniemy należy uzależnić od kilku czynników, m.in.:

  • wieku zwierzęcia,
  • długości, rodzaju, a nawet koloru sierści/włosów,
  • konkretnej rasy,
  • ewentualnych alergii/chorób.

I rzeczywiście, w profesjonalnych sklepach z artykułami dla zwierząt – a naprawdę warto nabywać czy to szampony dla psa, czy jakiekolwiek inne produkty wyłącznie w takich miejscach – znajdziemy różnego rodzaju kosmetyki myjące.

Zastanawiasz się, –>jaki szampon będzie idealny dla Twojego psa<-? W tym wpisie opisaliśmy szczegółowy poradnik.

W czym kąpać psa alergika?

Do najpopularniejszych można przy tym zaliczyć: specjalne szampony dla szczeniaków, dla psów dorosłych, seniorów, psów z włosami, z sierścią krótką, długą, z jasną lub ciemną, psów alergików, zwierzaków borykających się z chorobami dermatologicznymi, szampony na pchły, a także szampony dla psa alergika  czy danej rasy psa, np. szampony dla maltańczyka. Należy dopasować najodpowiedniejszy szampon dla psa, zwracając uwagę, aby był to produkt wysokiej jakości, rekomendowany przez specjalistów. W razie wątpliwości należy poradzić się weterynarza. A co z kosmetykami dla ludzi? Czy można myć psa szamponem dla ludzi?

Czy można myć psa szamponem dla ludzi?

Jako, że wciąż wiele osób się nad tym zastanawia, przy tej okazji warto ostatecznie rozstrzygnąć czy można myć psa szamponem dla ludzi. Otóż, nie, absolutnie jest to niewskazane i może zaszkodzić naszemu pupilowi. Wszystko dlatego, że pH skóry psów ma zupełnie inny odczyn niż pH człowieka. W związku z tym, produkty przeznaczone dla ludzi mogą powodować nadmierne łuszczenie się skóry tych zwierząt, powodować łupież u psa, różnego rodzaju podrażnienia, a nawet zniszczyć mieszki włosowe i zahamować wzrost sierści psa.