VIRBAC effipro kot 0,5ml spot-on 1 pipeta

VIRBAC EFFIPRO KOT 0,5ml SPOT-ON 1 pipeta. Skutecznie ochroni Twojego kota przed pchłami i kleszczami. Skierowany do wszystkich kotów. Roztwór do nakrapiania zawierający fipronil.

Brak w magazynie

Kupowane razem

Zobacz również

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

 

VIRBAC EFFIPRO KOT 0,5ml SPOT-ON 1 pipeta – OPIS:

Zapewnij swojemu kotu skuteczną ochronę przeciwpasożytniczą dzięki EFFIPRO KOT od firmy VIRBAC. Ten specjalistyczny preparat, który zbiera pozytywne opinie wśród właścicieli kotów, skutecznie chroni Twojego pupila przed pchłami i kleszczami. Skierowany do wszystkich kotów, ‘EFFIPRO Virbac dla kota’ gwarantuje niezrównane bezpieczeństwo i skuteczność w walce z niechcianymi pasożytami.

VIRBAC EFFIPRO KOT 0,5ml SPOT-ON – Stosowanie

EFFIPRO kot opinie ma bardzo dobre, gdyż jego stosowanie jest proste i wygodne. Nałóż zawartość jednej pipety bezpośrednio na skórę kota, preferowane jest miejsce, do którego kot nie ma łatwego dostępu, jak na przykład na karku. W ten sposób zapobiegasz oblizywaniu preparatu przez zwierzę.

Effipro KOT jak stosować? Regularne, zgodnie z instrukcjami na opakowaniu lub zaleceniami weterynarza, jest zalecane dla utrzymania optymalnej ochrony.

Dlaczego warto używać EFFIPRO KOT? Ten produkt nie tylko efektywnie zwalcza dorosłe pchły i kleszcze, ale również zapobiega dalszemu rozwojowi jaj i larw pcheł. W rezultacie, chroni Twojego kota nie tylko przed nieprzyjemnymi pasożytami, ale również przed potencjalnymi chorobami, które mogą przenosić. Bez względu na to, czy Twój kot jest wewnątrzdomowy, czy lubi spędzać czas na zewnątrz, EFFIPRO KOT to doskonały wybór dla jego zdrowia i komfortu.”

EFFIPRO KOTZawartość substancji

Każdy ml zawiera 100 mg fipronilu.

Każda pipetka effipro zawiera następujące ilości:

dawka  Fipronil

Dla kotów

0,5 ml 50mg

Dla małych psów (s)

0,67 ml 67 mg

Dla średnich psów (m)

1,34 ml 134 mg

Dla dużych psów (l)

2,68 ml 268 mg

Dla bardzo dużych psów (xl)

4,02 ml 402 mg

SUBSTANCJE POMOCNICZE

butylhydroksyanizol e 320               Butylhydroksytoluen e 321         

Dla kotów

0,1 mg/pipetka                                 0,05 mg/pipetka

Dla małych psów (s)

0,134 mg/pipetka                              0,067 mg/pipetka

Dla średnich psów (m)

0,268 mg/pipetka                              0,134 mg/pipetka

Dla dużych psów (l)

0,536 mg/pipetka                               0,268 mg/pipetka

Dla bardzo dużych psów (xl)

0,804 mg/pipetka                               0,402 mg/pipetka

VIRBAC EFFIPRO KOTWSKAZANIA

Zwalczanie infestacji pcheł (ctenocephalides spp.) I kleszczy (dermacentor reticulatus). Produkt zapewnia skuteczną ochronę przed nową infestacją dorosłymi postaciami pcheł przez okres do 8 tyg. Produkt zapewnia skuteczną ochronę przed pajęczakami przez okres do 4 tygodni – w przypadku kleszczy (rhipicephalus sanguineusixodes ricinusdermacentor reticulatus). W przypadku obecności kleszczy niektórych gatunków (rhipicephalus sanguineusixodes ricinus) podczas stosowania produktu, nie wszystkie kleszcze mogą być zabite w ciągu pierwszych 48 godz, ale mogą być zabite w ciągu tygodnia.
Produkt może być stosowany jako element strategii zwalczania apzs (alergicznego pchlego zapalenia skóry), wcześniej zdiagnozowanego przez  lekarza weterynarii.

VIRBAC EFFIPRO KOTDZIAŁANIA NIEPORZĄDANE

W przypadku lizania się zwierzęcia, może dojść do wystąpienia krótkotrwałego nadmiernego ślinienia, głównie zależnego od rodzaju składnika produktu.

Spośród wyjątkowo rzadko występujących działań niepożądanych po zastosowaniu preparatu mogą pojawić się przemijające reakcje skórne w miejscu zastosowania preparatu (przebarwienie skóry, miejscowe wyłysienie, świąd, rumień) i uogólniony świąd lub wyłysienia. Wyjątkowo mogą pojawić się: nadmierne ślinienie, odwracalne objawy neurologiczne (przeczulica, depresja, objawy nerwowe), wymioty lub objawy ze strony układu oddechowego.

W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek poważnych objawów lub innych objawów nie wymienionych w ulotce, poinformuj o nich swojego lekarza weterynarii.

VIRBAC EFFIPRO KOTDAWKOWANIE DLA KAŻDEGO GATUNKU/ DROGA I SPOSÓB PODAWANIA

Droga podawania oraz dawkowanie:

Tylko do użytku zewnętrznego.

Podawać punktowo na skórę odpowiednio do masy ciała w następujący sposób:

1 pipetka 0,5 ml dla kota.

W związku z nowelizacja przepisów dotyczących obrotu lekami OTC informujemy Państwa o podmiocie w którym zarejestrowana została nasza firma i uzyskała zgodę na obrót lekami OTC
Dane kontaktowe Wojewódzkiego Inspektoratu weterynarii
40-585 Katowice, ul. Brynowska 25a
Tel.: 32 42-88-610
Fax: 32 42-88-627
punkt.kontaktowy@katowice.wiw.gov.pl
https://katowice.wiw.gov.pl/