Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Szelki dla kota – jakie wybrać?

szelki dla kota jakie wybrać

 

Jeszcze do niedawna szelki/obroża i smycz były zarezerwowane wyłącznie dla psów. Stopniowo jednak sytuacja zaczęła się zmieniać. Dziś chyba nikogo już nie dziwi widok kota na spacerze trzymanego przez swego opiekuna na smyczy właśnie. Jeśli więc nasz kot wyraźnie wykazuje chęć do przebywania na świeżym powietrzu, a my mieszkamy w bloku i nie posiadamy ogrodu, warto zaopatrzyć się w akcesoria, które zapewnią zwierzęciu bezpieczeństwo podczas przechadzek po parkach, skwerach, bulwarach czy po prostu w obrębie osiedla. Poza smyczą, niezbędne są odpowiednie szelki dla kota. Jakie wybrać spośród dostępnych na rynku? Jak wybrać szelki dla kota dorosłego, a jak dla kociaka? W jaki sposób dopasować je do naszego pupila? Po czym poznać najlepsze szelki dla kota? Prezentujemy najważniejsze informacje odnośnie kocich szelek!

 

Kocie szelki – dobre szelki dla kota

Szelki dla kota to bez wątpienia produkt godny uwagi. Kocie szeleczki przede wszystkim są niezastąpione podczas spacerów. Jeśli od małego przyzwyczaimy swojego pupila do wychodzenia na zewnątrz, spacery z pewnością staną się dla niego jedną z ulubionych rozrywek. Trzymając kota na smyczy mamy pewność, że nie ucieknie jeśli coś go wystraszy lub zwróci jego uwagę. Poza tym, kocie szelki wraz ze smyczą przydają się podczas podróży, gdy nie chcemy przewozić kota w transporterze, a także przy okazji wizyt u weterynarza. Oczywiście, musimy pamiętać, że koty mają zupełnie inny temperament niż psy, przez co inaczej zachowują się trzymane na smyczy. Na szczęście szybko przyzwyczajają się do szelek dla kota. Jak wybrać zatem odpowiednie?

 

Jak dobrać szelki dla kota?

Bez odpowiednich szelek dla kota na spacer z mruczkiem ani rusz! Wobec tego, jak dobrać szelki dla kota? Jakie czynniki trzeba wziąć pod uwagę planując zakup szelek dla kota? Jakie wybrać spośród dostępnych w sklepach weterynaryjnych? Otóż, najważniejsze kwestie w tym przypadku to: rozmiar, materiał, ułożenie pasków, typ zapięcia. Wszystko to ma ogromny wpływ nie tylko na komfort zwierzęcia, ale też jego zdrowie i bezpieczeństwo. W związku z tym, zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek kocie szelki, upewnijmy się, że rzeczywiście są to możliwie najlepsze szelki dla kota, jakie możemy sprawić swojemu mruczkowi.

 

Najlepsze szelki dla kota

Jak dobrać szelki dla kota? Skąd mieć pewność, że wybrane przez nas szelki dla kota są nie tylko odpowiednie, ale wręcz najlepsze? Szelki dla kota przede wszystkim muszą mieć właściwy rozmiar. W tym celu należy po prostu zmierzyć zwierzę. Mierzymy:

  • długość od nosa do nasady ogona,
  • obwód brzucha,
  • obwód klatki piersiowej,
  • obwód szyi

i dopiero na tej podstawie dopasować kocie szelki.

Chodzi o to, by szelki, z jednej strony dobrze trzymały zwierzę, z drugiej nie krępowały jego ruchów.

 

Bezpieczne szelki dla kota

Poza tym, pamiętajmy, że najlepsze kocie szelki są wykonane z przyjemnego w dotyku materiału – bawełny, miękkiej skóry bądź nylonu (na przykład szelki welurowe dla kota). Wysokiej jakości materiał, nie tylko zapewni kotu wygodę, ale też będzie wytrzymały, odporny zmienne temperatury powietrza i wilgoć oraz nie zacznie się strzępić i rozciągać po kilku spacerach. Niezwykle istotne, aby paski kocich szelek były dobrze rozłożone na ciele zwierzęcia. Natomiast zapięcie możliwie jak najmniejsze, lecz solidne, tak, aby nie przeszkadzało kotu. Dobrej klasy szelki dla kota warto kupować w profesjonalnych, specjalistycznych sklepach dla zwierząt.

Komentarze: