Szampon dr seidla selenowy 220 ml

Producent:DR SEIDEL

Skoncentrowany szampon selenowy dla psów do stosowania w czasie terapii problemów skórnych takich jak suchy łupież, świąd, nadmierne łuszczenie się czy zaczerwienienie.

Dostępne - Wysyłka w 24h

30,50 

(138,64  / l)

+

Kupowane razem

Produkty DR SEIDEL

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Zastosowanie:

Skoncentrowany szampon selenowy dla psów to doskonały preparat pielęgnacyjny do stosowania w czasie terapii problemów skórnych takich jak suchy łupież, świąd, nadmierne łuszczenie się czy zaczerwienienie. Skutecznie usuwa ze skóry nawet silne zabrudzenia, przywracając włosom naturalną miękkość i połysk.

Zalecenia:

Preparat pielęgnacyjny przeznaczony do stosowania w czasie terapii:
    suchego łupieżu
    świądu
    nadmiernego łuszczenia się skóry
    zaczerwieniania skóry

Składniki aktywne:

Dwusiarczek selenu: – posiada dobre właściwości przeciwbakteryjne, nie wykazuje działania drażniącego. Jest polecany w weterynarii jako preparat główny lub wspomagający w terapii egzem i dermatomikoz. Dwusiarczek selenu od dawna znany jest jako skuteczne antidotum na łupież. Jest to jedyna pochodna selenu dopuszczona w Unii Europejskiej do stosowania w kosmetykach. Mimo swych dobrych właściwości dwusiarczek selenu nie jest jednak powszechnie stosowany, przede wszystkim ze względu na wysoką cenę oraz z powodu nierozpuszczania się w wodzie. Wymusza to jako formę preparatu – zawiesinę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich substancji udało nam się uzyskać wyjątkowo stabilną zawiesinę. Jednakże, po dłuższym przechowywaniu należy preparat przed użyciem wymieszać lub przynajmniej energicznie wstrząsnąć.

Sposób użycia:

1. Przed kąpielą należy psa starannie wyczesać.
2. Zwilżyć sierść letnią wodą.
3. Rozprowadzić szampon do wytworzenia piany.
4. Po kilku minutach starannie spłukać psa letnią wodą, aż do całkowitego usunięcia piany.
5. Osuszyć psa ręcznikiem i pozwolić mu otrząsnąć się z resztek wody.
W razie konieczności zabieg można powtórzyć.
Podczas kąpieli chronić uszy, oczy oraz pysk zwierzęcia.
W przypadku problemów skórnych częstotliwość i sposób użycia skonsultować z lekarzem weterynarii.

Skład:

Aqua, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glyceryl Stearate, Quaternium-52, Oleamide DEA, Magnesium Aluminium Silicate, Sodium Chloride, Urea, Glycol Distearate, Lauramide MEA, Stearamide MEA, Selenium Sulfide, Chlorhexidine Digluconate, Triclosan, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolinone, Methylisithiazolinone.

Uwagi:

– W przypadku zmian łojotokowych lub łupieżu tłustego radzimy zastosować Szampon dr Seidla z dziegciem i biosiarką.
– Przed użyciem wstrząsnąć.
– U psów z białą sierścią szampon może pozostawić przebarwienia związane z obecnością w jego składzie związków selenu.
– Kolor szamponu może się nieznacznie różnić w zależności od partii, co jest naturalnym efektem procesu produkcyjnego i nie ma wpływu na jego skuteczność.