SPECIFIC fnd neutered young 2kg

Producent:SPECIFIC

Brak w magazynie

Kupowane razem

Produkty SPECIFIC

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Marka Dechra to firma farmaceutyczna, która dostarcza profesjonalne karmy dla zwierząt (psów i kotów) przeznaczone zarówno dla właścieli jak i lekarzy weterynarii. W ofercie dostępne są zarówno klasyczne karmy dla zdrowych zwierząt, karmy organiczne z serii ORGANIC oraz karmy specjalistyczne na konkretne schorzenia zwierząt.
Wieloletnie doświadczenie w opiece medycznej nad zwierzętami pozwala nam tworzyć karmy zapewniające optymalne żywienie oraz pomagające utrzymywać i przywracać dobry stan zdrowia kotów i psów.

Neutered Young 2 kg SPECIFIC
SPECIFIC™ Neutered Young FND to pełnoporcjowa i w pełni zbilansowana karma sucha dla kociąt i młodych kotów po zabiegu kastracji i sterylizacji.
Kastracja bądź sterylizacja kota może spowodować jednocześnie wzrost apetytu i spadek zapotrzebowania na energię, co stwarza ryzyko nadmiernego przyrostu masy ciała. SPECIFIC™ Neutered Kitten to karma o umiarkowanej gęstości energetycznej, aby utrzymać idealną masę ciała; zawiera wysokie stężenie kwasów omega-3 z ryb, a także składniki wspierające zdrowie dróg moczowych i wspomagające ograniczenie tworzenia się kul włosowych (pilobezoarów).
Wielkość chrupka: około 7,6 mm x 6,2 mm.

Koty młode, rosnące po zabiegu kastracji i sterylizacji

W przypadku osiągnięcia dojrzałości, zalecana jest karma SPECIFIC™ Adult FXD, SPECIFIC™ Adult FXW lub SPECIFIC™ Adult FXW-P.

Dlaczego warto wybrać karmę SPECIFIC™ Neutered Young FND?

Ma ograniczoną wartość energetyczną, dostosowaną do zwolnionego metabolizm kociąt po kastracji i sterylizacji, co pomaga utrzymać prawidłową masę ciała.
Głównym, wysokostrawnym źródłem białka jest ryba. Mączka rybna zawarta w składzie to nic innego, jak upieczona ryba i uformowana w proszek przed dodaniem do receptury karmy – czyli po prostu ryba pozbawiona wody (inaczej produkt wysuszony, liofilizowany, dehydratyzowany lub sproszkowany). Z tego względu karmy zawierające świeże mięso (o zawartości ok. 70% wody) mogą mieć go w ostatecznym rozrachunku znacznie mniej, niż karmy zawierające mączkę – czyli czyste źródło białka. Karmy SPECIFIC™ zawierają białe ryby atlantyckie, głównie błękitka.
Tam, gdzie to tylko jest możliwe, połów ryb, kryla i pozyskiwanie surowców morskich przeprowadzane jest w sposób zrównoważony, z akredytowanych źródeł. Wspieramy program The Ocean Cleanup. Posiadamy certyfikaty IFFO RS, MSC, FSC, a połów łososia przeprowadzany jest w Atlantic Northeast Major Fishing Area 27.
Wysokie stężenie kwasów omega-3 (EPA i DHA) z oleju z ryb wspiera pracę mózgu, oczu, układu odpornościowego, nerek, sierści, skóry oraz stawów. Zwierzęce źródło kwasów (ryba) i dokładnie określona zawartość EPA i DHA gwarantuje wysoką biodostępność, wyższą niż olejów roślinnych.
Zwiększone stężenie białka, witamin i związków mineralnych, aby zaspokoić potrzeby rosnących kociąt.
Ściśle kontrolowane, umiarkowanie obniżone pH oraz kontrolowana zawartość magnezu i fosforu pomaga ograniczyć wytrącanie się kryształów struwitowych.
Wysoce smakowita, aby zachęcić najbardziej wybredne koty.
Zwiększona zawartość włókna pomaga zapobiegać problemowi zakłaczenia.
Jukka minimalizuje nieprzyjemny zapach stolca.
Pulpa buraczana, będąca źródłem włókien fermentujących, wspiera rozwój i utrzymanie korzystnej mikroflory jelit i ich zdrowie.
Dodatek łusek nasion babki płesznik działa korzystnie na układ pokarmowy – pochłaniają wodę i wspierają formowanie stolca, co reguluje działanie przewodu pokarmowego.
Chelatacja pierwiastków śladowych wpływa korzystnie na ich przyswajalność.
Naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze) wspierają zdrowie pupila.
Nie zawiera sztucznych barwników ani dodatków smakowych.

Skład: Białko kukurydziane, mączka rybna, kukurydza, pszenica, ryż, sproszkowana celuloza, tłuszcz wieprzowy, jajo w proszku, hydrolizat białkowy pochodzenia zwierzęcego, związki mineralne, witaminy i pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), białko ziemniaczane, pulpa buraczana, olej z ryb, łuski babki płesznik (psyllium), tauryna, sproszkowana jukka.
Z naturalnymi antyoksydantami (tokoferole, ekstrakt z rozmarynu i witamina C).
Nie zawiera sztucznych barwników ani dodatków smakowych.