Kupowane razem

Produkty SPECIFIC

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Marka Dechra to firma farmaceutyczna, która dostarcza profesjonalne karmy dla zwierząt (psów i kotów) przeznaczone zarówno dla właścieli jak i lekarzy weterynarii. W ofercie dostępne są zarówno klasyczne karmy dla zdrowych zwierząt, karmy organiczne z serii ORGANIC oraz karmy specjalistyczne na konkretne schorzenia zwierząt.
Wieloletnie doświadczenie w opiece medycznej nad zwierzętami pozwala nam tworzyć karmy zapewniające optymalne żywienie oraz pomagające utrzymywać i przywracać dobry stan zdrowia kotów i psów.

Heart & Kidney Support 2 kg SPECIFIC
SPECIFIC™ Heart and Kidney Support CKD to pełnoporcjowa i w pełni zbilansowana karma sucha dla psów dorosłych.
Karma została stworzona, aby zapewnić wsparcie żywieniowe psom dorosłym z osłabioną funkcją serca, nerek i/lub wątroby. Jest wysoce smakowita, aby zachęcić psy o obniżonym apetycie. Wysokie stężenie kwasów omega-3 z ryb i kryla, ograniczona zawartość białka i starannie zbilansowana zawartość witamin i minerałów pomagają utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi oraz ograniczyć obciążenie nerek. Dzięki najwyższej biologicznej jakości białek, Twój pupil otrzyma wszystkie niezbędne składniki, aby utrzymać odpowiednią masę mięśniową. Obniżenie zawartości sodu pomaga ograniczyć retencję wody, a co za tym idzie – osłabić brzęki. L-karnityna i tauryna wspierają pracę serca i utrzymanie masy mięśniowej. Kwasy omega-3 oleju z ryb i kryla o O!MEGA unikalnie wysokim stężeniu wspierają cały organizm zwierzęcia. Zeolit pomaga w wiązaniu fosforu i ograniczeniu mocznicy. Zwiększone stężenie cynku i obniżone stężenie miedzi wspiera pracę wątroby.
Karma SPECIFIC™ Heart and Kidney Support CKD jest również wskazana, aby zapobiegać tworzeniu się kamieni szczawianowych, moczanowych lub cystynowych.
Wielkość chrupka: około 15,5 mm x 12,5 mm x 4,5 mm.

Niewydolność serca, nadciśnienie, obrzęk
Niewydolność nerek
Niewydolność wątroby (z wyjątkiem pacjentów z cholestazą)
Kamica moczanowa, szczawianowa lub cystynowa

Karma nie jest zalecana dla psów z cholestazą (bardziej zasadne są diety o ograniczonej zawartości tłuszczu np. typu Senior lub Weight Reduction), kamicą struwitową, hiperlipidemią i zapaleniem trzustki.

Dlaczego warto wybrać karmę SPECIFIC™ Heart and Kidney Support CKD?

O!MEGA unikalnie wysokie stężenie oleju z ryb i kryla wspomaga pracę serca i utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi. U zwierząt z chorobą serca kwasy EPA wspierają utrzymanie masy mięśniowej, poprawiają apetyt, normalizują rytm serca, ciśnienie i agregację płytek krwi.
Ograniczone stężenie sodu pomaga w ograniczeniu retencji wody, co skutkuje pomocą w redukcji obrzęków. Jest to korzystne dla pacjentów z chorobą nerek, serca i wątroby.
Ograniczona zawartość białka odciąża nerki.
Wysoka wartość biologiczna użytego białka sprawia, że pies otrzymuje wszystkie składniki odżywcze, jakich potrzebuje.
Wysokie stężenie kwasów omega-3 i ograniczone stężenie fosforu wspierają pracę nerek. Kwasy omega-3 pomagają spowolnić postępowanie choroby nerek.
L-karnityna i tauryna wpierają pracę serca i pomagają utrzymać masę mięśniową.
Ograniczona zawartość soli pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi.
Ograniczona zawartość białka, dodatek cytrynianu potasu i alkalizacja moczu pomagają zapobiegać tworzeniu się kamieni szczawianowych, moczanowych i cystynowych. Cytrynian potasu pomaga utrzymać szczawian wapnia w formie rozpuszczonej.
Karma kompensuje utratę witamin przy nadmiernej diurezie (choroba nerek, stosowanie diuretyków), dzięki wysokiej zawartości witamin rozpuszczalnych w wodzie.
Zeolit wiąże amoniak i ogranicza mocznicę u zwierząt z niewydolnością nerek i hiperamonemię u zwierząt z niewydolnością wątroby.
Cynk ogranicza katabolizm białek w mięśniach i wspomaga redukcję hiperamonemii u pacjentów z chorobą wątroby.
Obniżone stężenie miedzi jest korzystne dla pacjentów z chorobą wątroby.
Wysoka smakowitość, aby zachęcić psy o osłabionym apetycie.
Pakowana w azotowej atmosferze ochronnej, aby zachować cenne i delikatne składniki, jakimi są oleje z ryb i kryla (kwasy omega-3).
Głównym, wysokostrawnym źródłem białka jest jajo i ryba. Mączka rybna zawarta w składzie to nic innego, jak upieczona ryba i uformowana w proszek przed dodaniem do receptury karmy – czyli po prostu ryba pozbawiona wody (inaczej produkt wysuszony, liofilizowany, dehydratyzowany lub sproszkowany). Z tego względu karmy zawierające świeże mięso (o zawartości ok. 70% wody) mogą mieć go w ostatecznym rozrachunku znacznie mniej, niż karmy zawierające mączkę – czyli czyste źródło białka. Karmy SPECIFIC™ zawierają białe ryby atlantyckie, głównie błękitka.
Tam, gdzie to tylko jest możliwe, połów ryb, kryla i pozyskiwanie surowców morskich przeprowadzane jest w sposób zrównoważony, z akredytowanych źródeł. Wspieramy program The Ocean Cleanup. Posiadamy certyfikaty IFFO RS, MSC, FSC, a połów łososia przeprowadzany jest w Atlantic Northeast Major Fishing Area 27.
Zawiera najlepiej przyswajalne źródło kwasów omega-3 – kryla.
Wysokie stężenie kwasów omega-3 (EPA i DHA) pochodzenia morskiego wspiera pracę mózgu, oczu, układu odpornościowego, nerek, sierści, skóry oraz stawów. Zwierzęce źródło kwasów (kryl, ryba) i dokładnie określona zawartość EPA i DHA gwarantuje wysoką biodostępność, wyższą niż olejów roślinnych.
Chelatacja pierwiastków śladowych wpływa korzystnie na ich przyswajalność.
Naturalne antyoksydanty (przeciwutleniacze) o wysokim stężeniu, w tym ekstrakt z rozmarynu, wspierają zdrowie pupila.
Nie zawiera sztucznych barwników ani dodatków smakowych.

Skład: Ryż, pszenica, kukurydza, olej z ryb, tłuszcz wieprzowy, jajo w proszku, kryl antarktyczny, hydrolizat białkowy pochodzenia zwierzęcego, białko ziemniaczane, związki mineralne (w tym cytrynian potasu i zeolit), witaminy i pierwiastki śladowe (w tym chelatowane pierwiastki śladowe), mączka rybna, drożdże, sproszkowana celuloza, tauryna, metionina, L-karnityna, ekstrakt z rozmarynu.
Z naturalnymi antyoksydantami (tokoferole i witamina C).
Nie zawiera sztucznych barwników ani dodatków smakowych.