Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Składnik aktywny BCAA – kompleksowy przewodnik

BCAA: Opis Szczegółowy Składnika

BCAA to zestaw trzech rozgałęzionych aminokwasów egzogennych, czyli takich, których organizm nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć. Muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. . Są to leucyna, izoleucyna i walina, które są kluczowe dla zdrowia mięśni.

Korzyści Zdrowotne

Aminokwasy rozgałęzione wspomagają regenerację mięśni po wysiłku, zapobiegają ich degradacji i wspierają wzrost masy mięśniowej. Są szczególnie ważne dla zwierząt aktywnych fizycznie, takich jak psy sportowe czy konie wyścigowe.

Dla Kogo Jest Zalecany


Suplementacja tym składnikiem aktywnym jest zalecana dla zwierząt wymagających zwiększonego wsparcia mięśniowego, zwłaszcza w okresach intensywnego treningu lub rekonwalescencji po kontuzjach.

Bezpieczeństwo i Skutki Uboczne


Aminokwasy są zazwyczaj bezpieczne dla zwierząt, kiedy są stosowane zgodnie z zaleceniami. Nadmiar BCAA może jednak prowadzić do niepożądanych skutków metabolicznych, dlatego ich dawkowanie powinno być monitorowane przez specjalistę.

Badania Naukowe


Wpływ aminokwasów rozgałęzionych na stan odporności młodych koni wyścigowych badali M. BAAKHTARI i inni (2022). Wykazali, że suplementacja BCAA może zapobiegać lub zmniejszać immunosupresję po intensywnych ćwiczeniach, szczególnie u samic koni; leczenie to może zmniejszyć częstość lub pozwolić uniknąć występowania chorób zakaźnych po wysiłku fizycznym.

Wpływ suplementów diety na sprawność fizyczną owczarków niemieckich podczas szkolenia w zakresie wykrywania narkotyków badali L. Menchetti i inni (2019). Suplement zawierający aminokwasy rozgałęzione i ograniczające, karnitynę, witaminy i oktakosanol okazał się skuteczny w poprawie sprawności fizycznej psów wykrywających narkotyki, wywierając korzystny wpływ na metabolizm energetyczny i biomarkery uszkodzeń mięśni.


BCAA: Podsumowanie


BCAA to kluczowe aminokwasy rozgałęzione wspierające zdrowie i funkcjonowanie mięśni zwierząt. Ich odpowiednia suplementacja może znacząco poprawić wydolność i przyspieszyć regenerację mięśni, szczególnie u zwierząt aktywnych i sportowych.