SELFLAB ehr-lym-ana ab (1 szt.)

Producent:SELFLAB

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

78,00 

+

Kupowane razem

Produkty SELFLAB

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Szybki test diagnostyczny Anaplasma/Lyme/Ehrlichia Combo (EHR/LYM/ANA Ab) dla psów.

Anaplasmoza jest chorobą przenoszoną przez kleszcze, wywoływaną przez zakaźny organizm bakteryjny Anaplasma phagocytophilum. Przenosi się ona poprzez ugryzienia kleszcza jelenia (nazywanego również kleszczem czarnogłowym) i zachodniego kleszcza czarnogłowego. Często powoduje kulawiznę, bóle stawów, wysoką gorączkę, senność i anoreksję (brak apetytu), czasami wymioty, biegunkę, napady drgawek lub kaszel. W większości przypadków objawy ulegają szybkiej poprawie, jeśli choroba jest wcześnie leczona.
Choroba z Lyme, znana również jako borelioza, jest chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterię o nazwie Borrelia, rozprzestrzeniającą się przez kleszcze. Po dostaniu się do krwioobiegu, bakterie mogą podróżowć do różnych części ciała i powodować problemy w określonych organach lub miejscach, takich jak stawy, jak również ogólną chorobę. Skuteczne leczenie choroby z Lyme zależy od wczesnego wykrycia i nasilenia objawów u psa.
Ehrlichioza jest przenoszoną przez kleszcze chorobą zakaźną psów, zwykle przenoszoną przez kleszcza psiego, wywoływaną przez bakterie Ehrlichia canis. Zwierzęta zarażone E. canis mogą doświadczać kombinacji objawów, w tym gorączki, senności, utraty wagi, powiększenia węzłów chłonnych, obrzęku przydatków, wydzieliny z nosa i oczu oraz drgawek. Potrzebne jest długie leczenie, na ogół cztery tygodnie.

Czasami trudno jest zauważyć kleszcza w gęstej sierści naszych psiaków. Jeżeli kleszcz żerował na psie przez dłużej niż 24 godziny, mógł go zarazić jedną z chorób odkleszczowych.

Dzięki testowi SelfLab EHR-LYM-ANA Ab możecie szybko sprawdzić, czy kleszcz zakaził psa i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Materiał do badania: krew

Skład zestawu:
• 1 para rękawiczek
• Maszynka do golenia
• Wacik nasączony alkoholem
• Jednorazowa lanceta (kolor różowy)
• Probówka z buforem
• Pojemnik (kolor niebieski)
• Mały plaster
• Instrukcja