SELFLAB cpv+ccv ag (1 szt.)

Producent:SELFLAB

Ostatnie sztuki - Wysyłka w 24h

59,00 

+

Zobacz również

Kupowane razem

Produkty SELFLAB

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Test Selflab CPV+CCV Ag służy do wykrywania antygenu psiego koronawirusa oraz parwowirozy w kale. Antygen (Ag) jest obcą substancją pobudzającą organizm do wytwarzania przeciwciał po zainfekowaniu

Parwowiroza psów to niebezpieczna i wysoce zakaźna choroba wywołana przez parwowirus psi. Najbardziej wrażliwe są zwierzęta młode oraz nieszczepione. Choroba występuje w dwóch postaciach: jelitowej (parwowirusowe zapalenie żołądka i jelit) i sercowej (parwowirusowe zapalenie mięśnia sercowego). Objawy: osowiałość, wymioty a następnie biegunka. Bardzo szybko dochodzi do odwodnienia organizmu. Śmiertelność w przypadku formy jelitowej jest dość wysoka nawet do 50%. Postać sercowa charakteryzuje się nagłymi zgonami.

Koronawirus jest odpowiedzialny za infekcje jelitowe u psów. Szerzy się szybko w skupiskach wrażliwych zwierząt, tj. hodowlach, schroniskach, hotelach. Najbardziej narażone są nowonarodzone szczenięta. Jest on rozsiewany z kałem, a zakażenie następuje drogą pokarmową. Powoduje uszkodzenie jelit cienkich, co w konsekwencji prowadzi do biegunki. Charakteryzuje się najczęściej łagodnym przebiegiem. Obserwuje się spadek apetytu, apatię, biegunkę, czasami wymioty.

Dzięki testowi SelfLab CPV+CCV Ag możesz szybko sprawdzić, który patogen zaatakował twojego czworonoga i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Objawy parwowirozy:

gwałtowne wymioty
niechęć do jedzenia i picia
początkowo podwyższona temperatura, która potem jest poniżej normy
wodnista krwawa biegunka
posmutnienie i ospałość
ślinotok
szybkie odwodnienie
Objawy koronawirozy:

posmutnienie
niechęć do jedzenia
apatia
wodnista biegunka, przeważnie koloru żółtopomarańczowego
Skład zestawu:

1 para rękawiczek
Saszetka testowa zawierająca kasetkę testową i pipetę
Jednorazowa wymazówka
Pojemnik z buforem
Instrukcja