SELFLAB cdv-cav-civ (1 szt.)

Producent:SELFLAB

Dostępne - Wysyłka w 24h

75,00 

+

Opis

Nosówka /adenowirus / grypa psów
Szybki test diagnostyczny
SelfLab CDV/CAV/CIV Ag
Nosówka jest wirusową chorobą zakaźną psów. Wirus jest wydalany ze wszystkimi wydalinami i wydzielinami chorego. Do zakażenia dochodzi najczęściej drogą aerogenną, pokarmową oraz pośrednią. Ponadto, nosówka jest szczególnie niebezpieczna dla młodych i nieszczepionych psów, które nie mają jeszcze w pełni wykształconej odporności.

Z kolei, adenowirus psów jest jednym z głównych czynników wywołującym zakaźne zapalenie tchawicy i oskrzeli psów, nazywane także kaszlem kennelowym. Choroba występuje najczęściej w dużych skupiskach tj. hodowlach, schroniskach i hotelach. W tych miejscach, gdzie psy przebywają w bliskim kontakcie, ryzyko zakażenia jest znacznie wyższe.

Grypę psów wywołują wirusy influenzy typu A. Zakażeniu sprzyjają skupiska zwierząt tj. schroniska, wystawy, hotele. Szerzy się głównie podczas kontaktu bezpośredniego z chorymi osobnikami. Dlatego też, ważne jest, aby właściciele psów byli świadomi ryzyka i podejmowali odpowiednie kroki w celu zapobiegania zakażeniu.

Za pomocą testu SelfLab CDV/CAV/CIV Ag możecie sami sprawdzić na którą chorobę zachorował wasz pies. Jest to niezwykle przydatne narzędzie diagnostyczne, które pozwala na szybką identyfikację patogenu i podjęcie odpowiednich działań leczniczych. Współpraca z weterynarzem oraz korzystanie z nowoczesnych narzędzi diagnostycznych, takich jak test SelfLab, to kroki w kierunku zapewnienia naszym psom zdrowego i bezpiecznego życia. W przypadku wykrycia choroby, niezwłoczne leczenie jest kluczem do szybkiego powrotu do zdrowia naszego czworonożnego przyjaciela. Dlatego też, ważne jest, aby być czujnym i reagować na wszelkie niepokojące objawy.

Objawy nosówki:
kichanie
kaszel (najpierw suchy a później mokry)
gęsta ropna wydzielina z nosa i oczu
gorączka
biegunka
wymioty
może dojść do zapalenia płuc i oskrzeli
Objawy adenowirusa:
suchy, świszczący kaszel
odruchy wymiotne i krztuszenie się
odkrztuszanie białej, pienistej wydzieliny
gorączka
wydzielina z nosa
w niektórych przypadkach, zapalenie spojówek
Objawy psiej grypy:
kaszel
zielonkawa wydzielina z nosa lub oczu
kichanie
wysoka gorączka
senność
zmniejszony apetyt Skład zestawu:
1 para rękawiczek
Saszetka testowa zawierająca kasetkę testową i pipetę
Jednorazowa wymazówka
Pojemnik z buforem
Instrukcja