ROYAL CANIN cat urinary s/o “cząstki w sosie” 12x85g saszetka

Producent:ROYAL CANIN

Specjalistyczna dieta dla kotów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych, z kurczakiem.

Dostępne - Wysyłka w 24h

55,75 

(54,66  / kg)

+

Kupowane razem

Produkty ROYAL CANIN

Podobne produkty

Ostatnio oglądane

Opis

Dieta weterynaryjna dla kotów dorosłych ze schorzeniami dolnych dróg moczowych.

Skład: Mieso oraz produkty pochodzenia zwierzecego, ryby i produkty pochodne z ryb, zboza, produkty pochodzenia roslinnego, roslinne ekstrakty białkowe, minerały, oleje i tłuszcze, cukry.

Dieta Urinary S/O to pełnoporcjowa dietetyczna karma mokra (kawałki kurczaka w sosie) przeznaczona dla kotów ze schorzeniami dolnych dróg moczowych. Skutecznie rozpuszcza kamienie struwitowe i zalecana jest na początku terapii kamicy. Rozcieńczenie moczu prowadzi do zmniejszenia koncentracji struwitów i oksalatów w moczu. Dieta zwiększa także ilość moczu, co zapewnia regularne opróżnianie pęcherza moczowego. Mocz o niskim wysyceniu uniemożliwia krystalizację. Dzięki temu środowisko moczu chroni przed powstawaniem zarówno kryształów struwitowych, jak i oksalatowych.

Wskazania
Rozpuszczanie kamieni struwitowych, zapobieganie nawrotom kamicy struwitowej i oksalatowej.

Przeciwwskazania
Ciąża, laktacja, okres wzrostu, przewlekła niewydolność nerek, kwasica metaboliczna, niewydolność serca, nadciśnienie, stosowanie środków zakwaszających mocz.

Zalecenia
Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. W celu rozpuszczenia kamieni struwitowych dieta powinna być stosowana przez 5 do 12 tygodni. Aby uniknąć nawrotu kamicy zaleca się, aby dieta stosowana była przez kolejne 6 miesięcy, po czym należy przeprowadzić badanie moczu.