Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Przysmaki dla psów – czy warto wprowadzić je do diety swojego pupila?

Podstawą żywienia psów jest oczywiście karma sucha oraz w nieco mniejszych ilościach – mokra. Podobnie, jak my, ludzie, również nasi czworonożni przyjaciele lubią podjadać między posiłkami. Co więcej, takie podjadanie odgrywa istotną rolę w ich diecie. Stąd współcześni producenci karmy oferują tzw. przysmaki dla psów. Jakie są zalety takich naturalnych smakołyków dla psa? Jakie są ich rodzaje i jakie przysmaki dla psa wybrać spośród dostępnych na rynku? W jakich sytuacjach warto podawać swojemu pupilowi psie przysmaki? Prezentujemy najważniejsze informacje odnośnie przysmaków dla psa!

Naturalne smakołyki dla psa i ich zalety

Przysmaki dla psów są niezwykle istotne nie tylko w diecie, ale też w tresurze zwierząt, a nawet w relacjach. Oczywiście, mowa tu o wysokiej jakości, zdrowych, naturalnych smakołykach dla psów. Z jednej strony, przysmaki dla psa to czysta przyjemność z jedzenia smakowitych rarytasów oraz źródło energii, witamin i minerałów, z drugiej idealna okazja ku temu, by pupila nagrodzić i zacieśnić więzi. Można powiedzieć, że darując zwierzęciu psi przysmak przez żołądek trafiamy do jego serca – budujemy zaufanie, wzmacniamy jego przywiązanie do nas. Oczywiście, nie możemy przy tym zapominać, że takie przysmaki dla psów w głównej mierze składają się z tłuszczów, dlatego nie wolno nam przesadzić z ich ilością. Nie bez znaczenia również, jakie przysmaki dla psa wybierzemy. Na rynku dostępne są różne rodzaje psich przysmaków.

Jakie przysmaki dla psa wybrać?

Przysmaki dla psa przede wszystkim powinny być naturalne. Smakołyki dla psa składające się z dobrej jakości tłuszczów, pozbawione sztucznych dodatków nie tylko są smaczne, ale również zdrowe dla naszego pupila. Jednak to nie wszystko. Jakie przysmaki dla psa wybrać? Z całą pewnością godnymi polecenia psimi przysmakamikości do czyszczenia zębów dla psa, które nie tylko dobrze smakują, ale też pomagają w pielęgnacji uzębienia, suszone mięso dla psa – przepada za nim każdy pies, a także tzw. smakołyki dla psa do tresury, czyli różnego rodzaju dropsy i ciasteczka.

Kiedy podawać zwierzęciu psie przysmaki?

Na koniec, pozostaje już tylko ustalić kiedy podawać swojemu pupilowi psie przysmaki i jakie miejsce naturalne smakołyki dla psa zajmują w codziennej diecie. Otóż, najważniejsze to stosować się do zaleceń producenta zamieszczonych na etykiecie. Należy pamiętać, że choć przysmaki dla psa to swego rodzaju przekąska, muszą być uwzględnione w codziennym jadłospisie – dzienna dawka kalorii pochodząca z takich smakołyków, nie powinna przekraczać 10%. Suszone mięso dla psa oraz kości do czyszczenia zębów dla psa można podawać zwierzęciu np. po spacerze bądź wspólnej zabawie, natomiast smakołyki dla psa do tresury, jak sama nazwa wskazuje wtedy, gdy próbujemy go czegoś nauczyć.

Komentarze: