🐶 Problem ze stawami u PSA? Wpisz kod FLEXADIN-PIES i odbierz bezpłatną próbkę FLEXADIN!🎁
🐈 Problem ze stawami u KOTA? Wpisz kod FLEXADIN-KOT i odbierz bezpłatną próbkę FLEXADIN!🎁

Przebiałkowanie psa

Przebiałkowanie psa to naturalny proces, który każdy właściciel czworonoga obserwuje co jakiś czas. Ale czy wiesz, dlaczego się to dzieje i jak prawidłowo dbać o sierść Twojego pupila w tym okresie? Poznaj praktyczne porady, dzięki którym zarówno Ty, jak i Twój pies, przejdziecie przez ten czas z uśmiechem na pysku!

Przebiałkowanie psa

Co to znaczy przebiałkowanie psa? W skrócie – przebiałkowanie psa dotyczy nadmiaru białka w diecie. Prawidłowo zbilansowana dieta to warunek zdrowia i dobrego samopoczucia naszych czworonożnych podopiecznych. W związku z tym, zarówno dobór odpowiedniej karmy dla psów i przysmaków dla psa, jak również właściwe ich porcjowanie jest kluczowe na każdym etapie życia zwierzęcia.

Jednym z istotniejszych składników odżywczych niewątpliwie jest białko, które jest niezbędne w procesie odnowy komórek, a także w wielu procesach immunologicznych, metabolicznych, trawiennych, neurologicznych i hormonalnych.

Jego niedobory skutkują różnego rodzaju dolegliwościami. Niemniej, nadmiar białka, czyli tzw. przebiałkowanie psa także jest niepożądane. Jakie są objawy przebiałkowania u psa? Co robić, gdy podejrzewamy przebiałkowanie psa? Jak leczyć zwierzę w takiej sytuacji? Jakie znaczenie ma dobór karmy dla psów przebiałkowanych?

Objawy przebiałkowania u psa

Przebiałkowanie psa to nadmiar białka w organizmie. Wiąże się to z różnego rodzaju dolegliwościami, a nawet może prowadzić do poważniejszych chorób. Dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dostosować dietę naszego czworonoga i regularnie monitorować jego stan zdrowia. Do objawów przebiałkowania u psa zaliczamy:

  • łupież u psa,
  • – ropienie oczu,
  • – nadmiar wydzieliny usznej,
  • – zmatowienie sierści,
  • – intensywne linienie,
  • – ciągłe wylizywanie łap,
  • – świąd,
  • – nieustanne drapanie się,
  • – biegunkę,
  • – alergie skórne.

Prócz tych przykrych, widocznych gołym okiem objawów przebiałkowania u psa, często występują choroby wątroby u psa, obciążenie nerek, zakwaszenie organizmu oraz schorzenia i bóle związane z kośćmi, stawami i mięśniami, spowodowane właśnie przebiałkowaniem psa.

Przebiałkowanie psa jak leczyćPrzebiałkowanie psa – jak leczyć?

Jak leczyć wobec tego psa, w organizmie którego znajdują się za duże ilości białka? Czy wystarczy zmienić dotychczasowe żywienie i przysmaki dla psa na specjalną karmę dla psów przebiałkowanych? Jak karmić psa przebiałkowanego?

Wiele osób, które podejrzewają przebiałkowanie psa oraz Ci, którzy wprost usłyszeli taką diagnozę od weterynarza, zastanawia się co z tym fantem zrobić. Czy należy wdrożyć konkretnie leczenie w przypadku przebiałkowania psa? Jak leczyć zwierzę, w którego organizmie jest zdecydowanie za dużo białka? Otóż, jeśli chodzi o samo białko, trzeba po prostu je zredukować do optymalnej ilości.
Dostosowanie diety jest kluczem w tej sytuacji. Nie chodzi jedynie o ilość, ale również o jakość białka, które podajemy naszemu psu. Dobrze dobrana dieta, bogata w białko wysokiej jakości, ale w odpowiednich ilościach, pomoże uregulować poziom białka w organizmie psa i zapobiec dalszym problemom zdrowotnym.

Przebiałkowanie psa co robić?

Naturalnie, nie da się tego zrobić inaczej, niż poprzez odpowiednią dietę, a więc właściwie dobraną karmę dla psów przebiałkowanych. Niemniej, leczenie może okazać się konieczne, jednak wówczas musi być ukierunkowane na konkretne objawy przebiałkowania u psa i ewentualne zmiany, jakie zaszły w jego ciele (np. ropienie oczu, wypadanie sierści, zmiany skórne czy też problemy związane z układem trawiennym). Karma dla psów przebiałkowanych powinna być bogata w źródła białka łatwo przyswajalnego i dostosowanego do potrzeb danego zwierzęcia. Dodatkowo, wspomaganie pracy wątroby i nerek może być niezbędne, gdyż te organy są odpowiedzialne za przetwarzanie białka w organizmie. Warto również regularnie konsultować się z lekarzem weterynarii, aby monitorować stan zdrowia psa i dostosowywać dietę oraz ewentualne leczenie do jego aktualnych potrzeb.

Karma dla psów przebiałkowanych

Przebiałkowanie u psa to nie żarty. Zanim objawy przebiałkowania u psa się nasilą i nadmiar białka zacznie poważnie odbijać się na jego zdrowiu, musimy działać, co w takich przypadkach sprowadza się do wprowadzenia odpowiednich zmian w diecie. Karma dla psów przebiałkowanych powinna zawierać nieco mniej białka. Warto przy tym zwrócić uwagę na poszczególne składniki będące źródłem białka.

Chociaż podstawą żywienia psów jest mięso (zawierające białko), zwierzęta potrzebują również białka roślinnego. Jeśli nie jesteśmy pewni, jaka karma dla psa przebiałkowanego będzie najlepsza, pamiętajmy, że zawsze dobrym tropem jest poproszenie o radę zaufanego weterynarza. Natomiast wysokiej jakości, doskonale skomponowane również pod względem zawartości białka karmy weterynaryjne dla psów, znajdują się w ofercie sklepu zoologicznego Zoona.pl.

Komentarze: