Kup dowolny produkt dla kota i wpisz kod INABA, a przysmak Inaba Churu otrzymasz GRATIS!

Najlepsze zabawki dla kota

Najlepsza zabawka dla kota

Choć większość z nas, zresztą nie bez przyczyny, odbiera koty jako zwierzęta, które są samotnikami, chodzą własnymi ścieżkami, raczej nie zważają uwagi na ludzi (czasem nawet na swych właścicieli), okazuje się, że uwielbiają się bawić. Zresztą, dla kotów zabawa to nie tylko wygłupy i psoty, ale też sposób na rozwijanie swych umiejętności, wyostrzanie zmysłów. Dotyczy to zarówno młodych, jak i dorosłych już mruczków. Wobec tego, powinniśmy dostarczyć swojemu kotu odpowiednich ku temu akcesoriów. Jakie zabawki dla kota polecają eksperci i posiadacze futrzaków? W jakie zabawki dla małych kotów zainwestować i jakie są sprawdzone zabawki dla kota dorosłego? Typujemy najlepsze zabawki dla kota!

 

Jakie zabawki dla kota?

Zanim przedstawimy kilka naszym zdaniem najlepszych zabawek dla kota, wypadałoby ustalić czym kierować się podczas wyboru zarówno zabawek dla małych kotów, jak i dorosłych osobników. Jakie kryteria uwzględnić? Dlaczego zakup sprawdzonych zabawek dla kota jest tak ważny? Jak już zostało wspomniane zabawa to najlepsza okazja ku temu, by zwierzęta te ćwiczyły swoje zmysły i umiejętności. Choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, kot pozbawiony na dłuższą metę akcesoriów służących figlom, a także kontaktu z właścicielem, jego uwagi zamyka się w sobie, staje się znudzony, a nierzadko wręcz zestresowany.

 

Niestety, to może prowadzić do wielu problemów behawioralnych. Jeśli nie chcemy do tego dopuścić, musimy poświecić swój czas na wspólną zabawę oraz zaopatrzyć się w najlepsze zabawki dla kota. Warto przy tej okazji zaznaczyć, że przysłowiowy kłębek włóczki może okazać się niewystarczający, a wręcz stanowiący zagrożenie dla zdrowia zwierzęcia. Wobec tego, jakie zabawki dla kota wybrać? Najważniejsze, aby były to typowo kocie akcesoria, zaprojektowane z myślą właśnie o mruczkach. Inwestujmy w to, co wykonane z wysokiej jakości materiałów:

  • trwałe,
  • solidne,
  • pozbawione elementów, które kot mógłby odgryźć, połknąć, zrobić sobie krzywdę.

 

Zabawki dla małych kotów – najlepsza zabawka dla kota

Skoro wiemy już co nieco na temat zabawowych potrzeb kotów, zastanówmy się nad tym, jakie zabawki dla kota młodego, a jakie dla dorosłego (również seniora) będą odpowiednie. Zacznijmy może od zabawek dla małych kotów. W tym przypadku za najlepsze zabawki dla kota, należy uznać różnego rodzaju pluszaki, wykonane z przyjaznego dla kociąt materiału piłeczki oraz gadżety ze sznurka. Są to sprawdzone zabawki dla kota, który dopiero uczy się zabawy, pozyskuje nowe umiejętności, oswaja się ze swoimi zmysłami. Istotne, by akcesoria dla kociąt były raczej niewielkich rozmiarów, dostosowane do możliwości małych mruczków. Bez wątpienia warto również zainteresować się ofertą tzw. zabawek interaktywnych. A jaka jest najlepsza zabawka dla kota dorosłego?

 

Sprawdzone zabawki dla kota dorosłego

Jeśli chodzi o sprawdzone zabawki dla kota, który swoje lata już ma, zaliczamy do nich tzw. wędki dla kota, gadżety wyposażone w kolorowe tasiemki i piórka, nieco większe, niż te, przeznaczone dla kociąt piłki oraz tunele. W końcu nie zapominajmy o drapakach dla kota, z których z przyjemnością korzystają również koci seniorzy. Są to nie tylko jedne z największych, ale też najlepszych zabawek dla kota.

Komentarze: