Kule włosowe

Kule włosowe u kota: problem trawienny i dyskomfort. Dowiedz się, jak je zapobiegać i wspierać trawienie dla zdrowego mruczenia Twojego pupila.

Bestsellery

Kule włosowe u kota – objawy

Kule włosowe u kota – problem trawienny i dyskomfort Twojego pupila. Dbanie o higienę jest dla kota jednym z priorytetów. Codzienne mycie futra to rytuał, któremu oddaje się z niezwykłą dokładnością i przyjemnością. Niestety może to skutkować pojawieniem się kul sierści w jelitach i żołądku, a w konsekwencji również przykrych objawów i bólu. Proponujemy preparaty dla kota na kule włosowe, które zapobiegają ich tworzeniu i przyspieszają wydalanie z organizmu już istniejących. Skład preparatów jest przygotowany z niezwykłą starannością, a ich smak dodatkowo zachęca czworonogi do zjedzenia leczniczych past. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu zoona.pl

Kule włosowe u kota – jak odkłaczyć kota?

Pilobezoary, czyli kule włosowe są niemal nieodłącznym towarzyszem kociej niedoli. Sierść, którą czworonogi tracą podczas wykonywania intensywnych zabiegów higienicznych zbija się w twarde kule i zalega w przewodzie pokarmowym. Problem nazywany również zakłaczeniem organizmu powoduje często brak apetytu, bóle brzucha, zaparcia czy wzdęcia. Jeśli zauważą Państwo objawy, które mogą wskazywać na pojawienie się kul włosowych u swojego pupila, lekarz może wykonać odpowiednie badania usg i rtg, które potwierdzą te podejrzenia. Wśród stosowanych środków znajdują się preparaty przyspieszające wydalanie pilobezoarów, są to suplementy dla kota, które łatwo podać i stosowac w codziennej diecie. W trudniejszych przypadkach może być konieczne zastosowanie czopków doodbytniczych lub nawet lewatywy. Duże kule włosowe bywają również usuwane podczas zabiegów chirurgicznych.

Pasta odkłaczająca dla kota – preparaty na odkłaczanie kota od Zoona.pl

Na ile to możliwe, należy zapobiegać pojawieniu się u kotów kul sierści. Odpowiednie dieta bogata w błonnik pozwoli im na regularne wypróżnienia i zapobiega zaleganiu sierści w jelitach. Właściwa perystaltyka jelit usprawni ich wydalanie. Warto umożliwić kotu dostęp do świeżej trawy. Można wyhodować ją w donicy, a specjalnie wyselekcjonowane nasiona wystarczy systematycznie podlewać, aby kot miał swój mini ogródek na domowym parapecie. Jego prozdrowotne działanie będzie bezcenne, a świeża trawa stanie się stałym elementem jego diety bez względu na porę roku. Ważne jest także regularne wyczesywanie kotów, aby pozbyć się sierści, która mogłaby dostać się do jego przewodu pokarmowego. Jest to szczególnie istotne w przypadku kotów długowłosych. Odpowiednie przyrządy, jak szczotka dla kota, grzebienie lub zgrzebła w różnych rozmiarach, mogą Państwo kupić również w naszym sklepie. W codziennej diecie powinny pojawić się także odpowiednie produkty przygotowane do walki z odkłaczaniem. Proponujemy zarówno karmy na zakłaczenie dla kotów ze specjalną formułą, jak i pasty odkłaczające dla kotów na kule włosowe. Zapraszamy na zakupy w sklepie zoona.pl!