KRUUSE Szczypce Pęseta do Usuwania Wyciągania Kleszczy

Producent:KRUUSE

Brak w magazynie

Opis

ŁATWE W UŻYCIU SZCZYPCE
DO USUWANIA KLESZCZY
SZYBKIE I BEZBOLESNE USUWANIE KLESZCZY

POMOCNE U LUDZI I ZWIERZĄT

wytrzymałe i łatwe w użyciu,
do wielokrotnego zastosowania,
pomocne przy drzazgach, żądłach i wielu innych.
Łatwe w użyciu szczypce wykonane z wytrzymałego tworzywa, przydatne w okresie występowania kleszczy (sezon letni) do ich bezpiecznego i bezbolesnego usuwania. Są lekkie i niewielkich rozmiarów, można je zatem zawsze nosić przy sobie. Pomocne również w usuwania innych ciał obcych jak wbite drzazgi lub żądła.

Uwaga! Jak najszybsze usunięcie kleszcze odnalezionego na ciele jest zawsze najważniejsze by uchronić się przed przenoszonymi w ślinie tego owada drobnoustrojami.

ZASTOSOWANIE
Szczypce z powodzeniem można stosować zarówno u ludzi, jak i zwierząt. Zabieg usuwania niebezpiecznych dla zdrowia kleszczy jest przy tym szybki i bezbolesny, co jest szczególnie ważne w przypadku dzieci.

SPOSÓB UŻYCIA
Kleszcza za pomocą szczypców należy chwycić jak najbliżej skóry i pewnym, ale delikatnym ruchem wyciągnąć lub wykręcić. Wyrwanie kleszcza z ciała powinno odbywać się jednym zdecydowanym ruchem. Ważne jest, żeby nie zaciskać szczypiec na ciele kleszcza, gdyż może to spowodować wprowadzenie jego zawartości pod skórę. Wykręca się go w kierunku przeciwnym do tego, w jakim się wkręcił. Kleszcze zazwyczaj wkręcają się ruchem w prawo, więc podczas wyciągania wykręcamy je delikatnie w lewo. Jeśli w ciele zostanie główka, należy usunąć ją w taki sam sposób. Nawet niewielki kawałek kleszcza może spowodować zakażenie.

Uwaga! Kleszcza nie należy wyciągać “gołymi” palcami, rozgniatać, wyciskać, smarować tłuszczem, masłem, benzyną, środkami dezynfekującymi, przypalać. Czynności te mogą doprowadzić do “dławienia się” kleszcza, co może spowodować wypluwanie jego śliny i zawartości układu pokarmowego do rany, a wraz z nią wszystkich groźnych drobnoustrojów.