Wpisz kod BALTICA podczas składania zamówienia i odbierz DARMOWY PAKIET próbek karm Baltica!

Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku?

Mieszkasz w bloku i marzysz o psie? Wybór odpowiedniej rasy jest kluczowy. Dowiedz się, które psy najlepiej adaptują się do życia w miejskich warunkach i jakie aspekty wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Najlepsze psy do bloku

Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku? To pytanie nurtuje wielu przyszłych właścicieli czworonogów w mieście. Co do zwierząt, wiele osób jest zdania, że mieszkając w bloku można hodować rybki, chomika, świnkę morską, co najwyżej kota, ale nie psa. A to przecież pies jest najlepszym przyjacielem człowieka! Co więc robić, gdy marzymy o psie, a jednocześnie nie mamy tego szczęścia, by mieszkać w dużym domu z ogrodem? Okazuje się, że nic straconego! Wbrew powszechnie panującej opinii, wcale nie brakuje ras psów, które mogą mieszkać w bloku. Jakie są najlepsze psy do bloku? Czy małe psy do mieszkania nadają się bardziej niż te większe? Czy duży lub średni pies do mieszkania to rzeczywiście tak fatalny pomysł, jak przekonuje większość ludzi? Radzimy, jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku!

Najlepsze psy do bloku

Rasy psów do bloku Rasy psów do bloku[/caption]

Utarło się, że najlepsze psy do bloku to małe psy. Do mieszkania faktycznie większość osób decyduje się kupić/zaadoptować pupila małej, ewentualnie średniej rasy. Ci, którzy mimo wszystko postanawiają przygarnąć pod swój dach dużego psa, niestety zwykle spotykają się ze sporą krytyką. Czy słusznie? Czy duży pies i mieszkanie w bloku o skromnym metrażu to przesada? Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku? Otóż, okazuje się, że to nie wielkość psa jest wyznacznikiem tego, czy nadaje się on do życia w mieszkaniu, lecz takie czynniki, jak: wrodzona potrzeba ruchu, wrażliwość na miejskie hałasy, poziom tolerancji na zamkniętą przestrzeń, akceptacja innych ludzi, a także głośność i szczekliwość. I tak też może się okazać, że rasy dużych psów to wręcz lepszy wybór niż niektóre rasy małych psów do mieszkania. Wobec tego, przedstawiamy małe, średnie i duże rasy psów, które mogą mieszkać w bloku!

Małe psy do mieszkania – najlepsze rasy psów do bloku

Będąc miłośnikami małych psów do mieszkania powinniśmy wiedzieć, że nie każda mała rasa nadaje się do bloku. Niektóre małe psy są na tyle ruchliwe, potrzebują dużo aktywności i/lub są głośnie i szczekliwe, że w niewielkim mieszkaniu w mieście bardzo by się męczyły. Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku spośród ras małych? Otóż, małe rasy psów do bloku, które mogą mieszkać w mieszkaniu to: maltańczyk, Yorkshire Terier, shih tzu, buldog francuski, mops, jamnik. Mniejsze rasy często potrzebują przytulnego legowiska dla psa, żeby nie czuć się samotnym podczas nieobecności właściciela. Warto też zawsze pamiętać o pełnej wody misce lub poidle dla psa, gdy wychodzimy z mieszkania. Natomiast, jaki będzie odpowiedni średni pies do mieszkania?

Średni pies do mieszkania – rasa psów do bloku

Tak samo, jak nie wszystkie małe psy do mieszkania to dobry pomysł, tak i nie każdy średni pies do mieszkania będzie w stanie się w nim dobrze zadomowić. Jaka rasa psów do bloku jest polecana wśród średnich czworonogów? Z tych polecanych, na pewno warto wymienić: Bearded Collie, buldoga angielskiego, Nova Scotia Toller’a (Retriever z Nowej Szkocji), owczarka szkockiego Collie, owczarka szetlandzkiego, Golden Retriever’a, Cavalier King Charles Spaniela czy też Cocker Spaniela. Nie wolno jednak zapominać, że w większości wymienione rasy średnich psów do mieszkania potrzebują solidnej dawki ruchu. Trzy dłuższe spacery w ciągu dnia połączone z zabawą powinny wystarczyć, aby przez resztę dnia pies spokojnie odpoczywało w mieszkaniu. Ewentualnym rozwiązaniem są zabawki dla psa, które umilą mu czas podczas nieobecności właściciela. Natomiast, jak to jest z większymi psami? Jakie są duże rasy psów, które mogą mieszkać w bloku?

Duże rasy psów, które mogą mieszkać w bloku

Jakiego psa wybrać do mieszkania w bloku spośród ras dużych? Wbrew powszechnemu przekonaniu, że duże psy absolutnie nie nadają się do bloku, okazuje się, że wiele z nich może czuć się w warunkach mieszkaniowych zdecydowanie lepiej niż niektóre ruchliwe i głośne małe psy. Do mieszkania wybór dużej rasy powinniśmy jednak dobrze przemyśleć.

Najlepsza rasa psa do bloku

Co prawda, części dużych psów absolutnie odpowiada to, aby wyjść na dłuższy spacer 2-3 razy dziennie, a przez resztę dnia najzwyczajniej się wylegiwać, jednak muszą mieć do tego komfortowe miejsce. Warunek jest więc taki, że w niewielkim mieszkaniu musi się znaleźć miejsce na duże, porządne legowisko. Wówczas z powodzeniem możemy dzielić mieszkanie z Shar Pei, Rhodesian ridgeback, pudlem standardowym, Mastifem, Greyhound’em (chartem), a nawet… Dogiem niemieckim.

Komentarze: