Jakie zabawki dla szczeniaka?

Jakie zabawki dla szczeniaka?

Jeśli zdecydujemy się powiększyć swoją rodzinę o czworonożnego przyjaciela, musimy nie tylko zadbać o jego właściwe żywienie, suplementację i pielęgnację oraz poddać zalecanym szczepieniom i odrobaczaniu, ale i zapewnić mu zabawki dla szczeniaka.

Zabawa bowiem to bardzo ważny aspekt w życiu zwierząt domowych, zwłaszcza w pierwszych miesiącach, gdy pies uczy się figli. Wówczas to interesuje go dosłownie wszystko, co w zasięgu jego wzroku, łapek i pyska. I choć nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, przy pomocą zębów, podgryzając rozmaite przedmioty, psy zarówno bawią się, jak i zaznajamiają z otoczeniem.

Jeżeli zależy nam na prawidłowym rozwoju pupila, a jednocześnie chcemy uniknąć szkód w mieszkaniu, powinniśmy wiedzieć, że to, jakie zabawki dla szczeniaka wybierzemy ma ogromne znaczenie. A zatem, przedstawiamy najlepsze zabawki dla szczeniaka.

 

Zabawki dla szczeniąt

 

Współcześni producenci akcesoriów dla szczeniąt mają do zaoferowanie masę rozmaitych zabawek. Oczywiście nikt z nas nie jest w stanie kupić ich wszystkich. Nie miałoby to zresztą sensu. Na początek w zupełności wystarczy kilka-kilkanaście gadżetów, które rzeczywiście sprawią radość psiakowi. Zanim jednak wydamy pieniądze na przedmioty służące figlom, zastanówmy się, jakie zabawki dla szczeniaka będą odpowiednie. Po pierwsze, jak najbardziej wskazane są przedmioty miękkie, gdyż szczenię niczym niemowlę potrzebuje ciepła, wtulenia się. Prócz tego, przydatne będą zabawki do gryzienia, które zaspokoją ciekawość psa oraz przyniosą ulgę bolącym dziąsłom. Najlepsze zabawki dla szczeniaka są wykonane z wysokiej jakości materiałów.

 

Najlepsze zabawki dla szczeniaka

 

Wiemy już, że godnymi uwagi zabawkami dla szczeniąt z jednej strony są te miękkie w dotyku, do których małe psy będą mogły się przytulić, z drugiej – typowo do gryzienia. Jakie zabawki dla psa wobec tego wybrać? Otóż zdecydowanie najlepszymi zabawkami dla szczeniaka są pluszaki oraz gryzaki dla psa. Nie bez znaczenia jest ich jakość. Akcesoria nieprzyjemne w dotyku, wykonane z niskiej klasy plastiku czy gumy, o przykrym zapachu z pewnością nie przypadną do gustu naszym czworonogom. Warto za to sięgać po gadżety o ciekawej, nierównomiernej powierzchni zapewniającej masaż dziąseł.